"ԱրմենՏելը" հայտարարել է GPRS-ի կոմերցիոն շահագործման մեկնարկի մասին
Երեւան, 15 մայիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. “ԱրմենՏել” բջջային օպերատորն այսօր հայտարարել է պայմանագրային բաժանորդների համար GPRS-փաթեթի (շարժական ինտերնետ) կոմերցոին շահագործման մեկնարկի մասին:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, “ԱրմենՏելի” գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Արմեն Սիմոնյանն այսօր Երեւանում ասել է, որ նոր ծառայությունը բաժանորդներին հնրավորություն կտա օգտվել GPRS-ի եւ WAP-ի ծառայություններից Հայաստանում “ԱրմենՏելի” ծածկույթի ցանկացած վայրում:
GPRS տվայլների փոխանցման/ստացման 1MB արժեքը կազմում է 90 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ), իսկ WAP տվայլների փոխանցման/ստացման 10KB` 30 դրամ (ներառյալ ԱԱՀ): Ամսեկան բաժանորդային վճարը կազմում է 360 դրամ:
Արմեն Սիմոնյանը նշել է, որ մոտ ժամանակներս “GPRS-փաթեթը” մատչելի կդառնա նաեւ կանխավճարային համակարգի բաժանորդներին:
Այսօր Երեւանում կայացել է “ԱրմենՏելի” եւ նրա առաջին դիստրիբյուտոր` “Մակրո-Երեւան” ընկերության “Արագ սպասարկման կենտրոնի” շնորհանդեսը:
“ԱրմենՏելի” հասարակայնության հետ կապերի տնօրեն Հասմիկ Չութիլյանն այսօր հայտնել է, որ նոր կենտրոնը կմատուցի կանխավճարային սակագնային պլանների միացման ծառայություններ, կվաճառի վերալիցքավորման քարտեր եւ այլն: Կենտրոնում նաեւ վաճառվելու են բջջային հեռախոսներ:
Հունիսի 1-ից կենտրոնն իրագործելու է հետ կանխավճարային համակարգի բաժանորդների հետ պայմանագրերի կնքում:
Մայիսի 15-ից “ԱրմենՏել” բջջային օպերատորը ներկայացրել է “Ամառային գիշերներ” նոր սակագնային պլանը:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, ընկերության գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Արմեն Սիմոնյանն այսօր ասել է, որ այս հատուկ առաջարկը կգործի նրանց համար, ով մայիսի 15-ից կակտիվացնի Mini Easy կանխավճարային քարտը:
Նա նշել է, որ տվյալ սակագնային պլանի շահագործողները ժամը 24:00-ից մինչեւ 07:59 3 դրամ են վճարելու “ԱրմենՏելի” բբջային ցանցում խոսակցության մեկ րոպեի եւ մեկ SMS հաղորդագրության ուղարկման համար:

«АрменТел» объявил о вводе GPRS в коммерческую эксплуатацию
Ереван, 15 мая /Медиамакс/. Сотовый оператор «АрменТел» объявил сегодня о вводе в коммерческую эксплуатацию GPRS-пакета /мобильный интернет/ для договорных абонентов.
Как сообщает агентство Медиамакс, главный коммерческий директор «АрменТел» Армен Симонян сказал сегодня в Ереване, что новая услуга позволит абонентам пользоваться услугами GPRS и WAP в любой точке покрытия «АрменТела» на территории Армении.
Стоимость 1MB передачи/получения данных GPRS составляет 90 драмов /включая НДС/, a стоимость 10 KB передачи/получения данных WAP - 30 драмов /включая НДС/. Ежемесячная абонентская плата составит 360 драмов.
Армен Симонян отметил, что в скором времени «GPRS-пакет» станет доступен и для абонентов предоплатой системы.
Сегодня в Ереване прошла презентация «Центра экспресс-обслуживания» компании «АрменТел» и ее первого официального дистрибьютора - компании «Макро-Ереван».
Директор «АрменТел» по связям с общественностью Асмик Чутилян сообщила, что новый центр будет подключать к предоплатным тарифным планам, продавать карты для пополнения счета и др. В центре также будут продаваться мобильные телефоны.
С 1 июня в центре будут осуществляться подписание договоров с абонентами предоплатной системы.
С 15 мая «АрменТел» ввел новый предоплатный тарифный план «Летние ночи».
Главный коммерческий директор компании Армен Симонян сказал сегодня, что данное специальное предложения будет действовать для тех, кто с 15 мая активизирует предоплатную карту Mini Easy.
Он отметил, что пользователи данного тарифного плана с 24:00 до 07:59 часов будут платить 3 драма за минуту разговора и отправку SMS сообщений в сотовой сети «АрменТел».