Կենտրոնական բանկը ուժը կորցրած ճանաչեց դրամական փոխանցումներ իրականացնող “Արմենիան Էսպրես” ընկերության լիցենզիան
03.05.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 3 մայիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Կենտրոնական բանկի խորհուրդը մայիսի 2-ին ուժը կորցրած ճանաչեց դրամական փոխանցումներ իրականացնող “Արմենիան Էքսպրես” ՓԲԸ (Armenian Express) լիցենզիան:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնեցին ԿԲ մամլո ծառայությունում, “քաղաքացիներին առաջարկում ենք չօգտվել “Արմենիան Էքսպրես” ՓԲԸ ծառայություններից, քանի որ կազմակերպությունը մայիսի 2-ից սկսած այլեւս իրավունք չունի դրամական փոխանցումներ իրականացնել”:
ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ի տվյալներով, “Արմենիան Էքսպրես” հիմնականում զբաղվում է ԱՄՆ-ից Հայաստան դրամական փոխանցումներով:
Կենտրոնական բանկի խորհուրդը իր նիստում գրանցեց եւ լիցենզավորվեց “Ջի-Էֆ-Սի Ջեներալ Ֆայնենշլ Քրեդիտ Քոմփանի” ունիվերսալ վարկային կազմակերպություն ՓԲԸ-ն, “Դեպի տուն” ՍՊԸ-ին տրամադրեց դրամական փոխանցումների “CONTACT” արտասահմանյան վճարահաշվարկային համակարգում մասնակցության թույլտվություն:

ЦБ Армении признал потерявшей силу лицензию ЗАО «Армениэн Экспресс», занимающегося денежными переводами
03.05.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 3 мая /Медиамакс/. Совет Центрального банка Армении признал потерявшей силу лицензию ЗАО «Армениэн Экспресс», занимающегося денежными переводами.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе Центрального банка, «мы предлагаем гражданам не пользоваться более услугами «Армениэн Экспресс», поскольку начиная со 2-го мая данная организация не имеет права осуществлять денежные переводы».
По сведениям Медиамакс, «Армениэн Экспресс» в основном занималась денежными переводами из США в Армению.
Совет Центрального банка зарегистрировал и выдал лицензиюРерсверсальной кредитной организации «Джи-Эф-Си Дженерал Файненшл Кредит Компани».