ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վարկեր կտրամադրի MasterCard Instant issue քարտերին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը հնարավորություն կտա սպառողական վարկեր ստանալ MasterCard Instant issue ակնթարթային տրամադրման քարտերին:
Ինչպես նշել են բանկում, աշխատավարձի 8-ապատիկի չափով եւ 4 մլն դրամը չգերազանցող սպառողական վարկերը կտրամադրվեն հաճախորդների գործող քարտերին կամ MasterCard Instant issue նոր քարտերին:
«Վարկային հայտի հաստատումից հետո` պայմանագրի ստորագրման փուլում, արդեն հաստատված վարկը կտրամադրվի ակնթարթային տրամադրման հատուկ քարտերին: Վարկի գումարը ստանալու համար բանկ կրկին այցելելու անհրաժեշտություն չի առաջանա, քանի որ հաճախորդն արդեն իսկ կունենա MasterCard վճարային համակարգի հատուկ քարտը, որին էլ կտրամադրվի վարկը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Հաճախորդը կարող է օգտագործել իր վարկային միջոցներն իրեն հարմար տարբերակով` կանխիկացնել գումարը, կատարել անկանխիկ վճարումներ եւ այլն:
Քարտը տրամադրվում է րոպեների ընթացքում եւ արտոնյալ պայմաններով: Քարտի թողարկումն անվճար է, սպասարկումը` ամսական 590 դրամ կամ տարեկան 5900 դրամ` հաճախորդի ընտրությամբ:
Գումարի կանխիկացումը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի եւ Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի բանկոմատներով առանց միջնորդավճարի է, իսկ կանխիկացման օրական գործարքների առավելագույն գումարը կազմում է 5 մլն դրամ:

Банк ВТБ (Армения) предоставляет кредиты на карты MasterCard Instant issue
Банк ВТБ (Армения) предоставляет возможность получaть потребительские кредиты на карты моментальной выдачи MasterCard Instant issue.
Как отметили в банке, кредиты на потребительские цели до 8-кратного размера от зарплаты и до 4 млн драмов будут предоставляться на действующие карты клиентов или на новые карты MasterCard Instant issue.
«После утверждения кредитной заявки, сразу на этапе подписания кредитного договора, уже утвержденный кредит будет выдан на специальные карты моментальной выдачи. Повторного посещения банка для получения суммы кредита не требуется, поскольку клиент уже будет иметь специальную карту платежной системы MasterCard, на которую и будет выдан кредит»,- отмечается в сообщении.
Клиент может использовать кредитные средства по удобному для себя методу: снять деньги наличными, осуществить безналичные платежи и т.д.
Карта выдается в течение нескольких минут и по льготным условиям. Выпуск карты - бесплатно, обслуживание (на выбор клиента) - 590 драмов ежемесячно или 5900 драмов за год.
Предоставление наличных средств в банкоматах Банка ВТБ (Армения) и в банкоматах Акба-Кредит Агриколь Банка осуществляется без коммисий, а максимальная сумма ежедневных операций по обналичиванию составляет 5 млн драмов.