Կոնվերս Բանկը հաղթել է բորսայի մրցանակաբաշխության 2 անվանակարգում
Կոնվերս Բանկը հաղթող է ճանաչվել «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» Ֆոնդային բորսայի՝ փետրվարի 3-ին կայացած մրցանակաբաշխության «Սվոփ եւ Ռեպո  հարթակի լավագույն մասնակից 2016» անվանակարգում:
Իսկ բորսայի «Լավագույն առեւտրի մասնակից գործընկեր 2016» անվանակարգում լավագույնն է ճանանչվել Կոնվերս Բանկի գանձապետ Հասմիկ Մաթեւոսյանը:
Ինչպես նշել են բանկում, նախորդ տարի Կոնվերս Բանկը հաղթող էր ճանաչվել  մեկ անվանակարգում՝ «Սվոփ եւ Ռեպո  հարթակի լավագույն մասնակից 2015»:
«Այս տարի բանկը ներկայացված էր 2 անվանակարգում: Եվ երկուսում էլ հաղթել է՝ վերահաստատելով առաջատարի դիրքերը: Դա ոչ միայն գոհացուցիչ է, այլեւ  պարտավորեցնող: Մենք վստահ ենք, որ մեր թիմը՝ իր գործակցված աշխատանքի, պրոֆեսիոնալիզմի եւ բորսայում ակտիվության շնորհիվ կկարողանա նվաճված դիրքերը պահպանել նաեւ այս տարի»,- ասված է բանկի տարածած հաղորդագրությունում:
«ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիայի լավագույն անդամ» մրցանակաբաշխությունն անցկացվում է արդեն յոթերորդ տարին: Մրցանակակիրները որոշվում են՝ հաշվի առնելով «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» հարթակներում կնքված գործարքների քանակը, ծավալը եւ արդյունավետությունը:
Յուրաքանչյուր անվանակարգում ներկայացված են եղել  2-3 թեկնածու, բացի  «Բորսայի Լավագույն առևտրի մասնակից գործընկեր 2016» անվանակարգից, որին մասնակցել են բոլոր դիլերները:

Конверс Банк удостоился двух наград фондовой биржи
Конверс Банк признан победителем в номинации «Лучший участник сделок Репо и Своп 2016» на церемонии награждения, проведенной 3 февраля фондовой биржей «NASDAQ OMX Армения».
А в номинации «Лучший партнер биржи - участник торгов 2016» победила дилер Конверс Банка Асмик Матевосян.
Как отметили в банке, в прошлом году Конверс Банк был признан победителем в одной номинации - «Лучший участник сделок Репо и Своп 2015».
«В этом году банк был представлен в двух номинациях. И в обеих победил, подтвердив свои лидирующие позиции. Это обстоятельство является не только приятным, но и обязывающим. Мы уверены, что благодаря усердной работе, профессионализму и активности на бирже, наша команда и в этом году сумеет сохранить достигнутые позиции»,- говорится в сообщении банка.
Церемония награждения проходит уже семь лет. Победители определяются с учетом количества, объема и эффективности сделок, заключенных на платформах «NASDAQ OMX Армения».
В каждой номинации «NASDAQ OMX Армения» были представлены 2-3 кандидата, кроме номинации «Лучший партнер биржи - участник торгов 2016», в которой участвовали все дилеры.