2016թ. զբոսաշրջությունը Վրաստանին $2 մլրդ է բերել
Վրաստանի Ազգային զբոսաշրջային վարչության ղեկավար Գեորգի Չոգովաձեն հայտարարել է, որ անցած տարի զբոսաշրջությունը Վրաստանին բերել է $2 մլրդ, եւ սա այն դեպքում, երբ երկրի բյուջեն կազմում է $3,34 մլրդ:
Ինչպես հայտնում է «Կոմերսանտ»-ը, Գեորգի Չոգովաձեն նշել է, որ 2016թ. Վրաստանը երկու ռեկորդ է սահմանել զբոսաշրջության ոլորտում. արտասահմանցի հյուրերի ընդհանուր թիվը հետխորհրդային շրջանում առաջին անգամ գերազանցել է 6 մլն-ը, իսկ ռուսաստանցի զբոսաշրջիկների թիվը հատել է 1 մլն-ի շեմը:
«Անցած տարի Վրաստանը հյուրընկալել է ՌԴ 1 037 564 քաղաքացի՝ 12%-ով շատ, քան 2015թ.», - հայտարարել է Գեորգի Չոգովաձեն:

В 2016-м туризм принес Грузии $ 2 млрд
Глава Национальной администрации туризма Грузии Георгий Чоговадзе заявил, что туризм принес Грузии в прошлом году $2 млрд, при том что бюджет страны составляет $3,34 млрд.
Как сообщает Коммерсантъ, Чоговадзе отметил, что в 2016 году Грузия побила два рекорда в сфере туризма: общее число иностранных гостей впервые за постсоветский период превысило 6 млн человек,  а число российских туристов превысило 1 млн.
«В минувшем году в Грузии гостили 1 037 564 гражданина РФ - на 12% больше, чем в 2015 году»,- заявил чиновник.