Գերմանիայում Հայաստանի դեսպանը կարծում է, որ հայ-գերմանական տնտեսական համագործակցությունում կան չօգտագործված հնարավորություններ
21.02.2007 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 20 փետրվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Եվրոպական Միությունում Գերմանիայի նախագահությունը կարող է դրական դեր խաղալ հայ-գերմանական քաղաքական համագործակցության զարգացման մեջ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ը, այս մասին այսօր ՙՈւրբաթ՚ մամլո ակումբում հայտարարել է Գերմանիայում Հայաստանի դեսպան Կարինե Ղազինյանը: Նրա խոսքերով, Հայաստանի անկախանալուց ի վեր հայաստանյան տնտեսությունում գերմանական ներդրումների ծավալը կազմել է ավելի քան 200 մլն եվրո, իսկ երկու երկրների միջեւ տարեկան ապրանքաշրջանառությունը հասնում է 400 մլն եվրոյի: Միեւնույն ժամանակ, դեսպանը կարծում է, որ դրանք բարձր ցուցանիշներ չեն, հաշվի առնելով Գերմանիայի հնարավարությունները:
Կարինե Ղազիրյանը նշել է, որ փոխշահավավետ համագործակցության տեսանկյունից կան չօգտագործված հնարավորություններ քիմիական արդյունաբերության, մեքենաշինության եւ այլ բնագավառներում:

Посол Армении в Германии считает, что в армяно-германском экономическом сотрудничестве есть неиспользованные возможности
21.02.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 21 февраля /Медиамакс/. Председательство Германии в Европейском Союзе может сыграть положительную роль в армяно-германском политическом сотрудничестве.
Как сообщает Медиамакс, об этом заявила сегодня в пресс-клубе "Урбат" посол Армении в Германии Карине Казинян. По ее словам, за время независимости Армении объем германских инвестиций в армянскую экономику составил более 200 млн. евро, а ежегодный товарооборот между двумя странами достигает 400 млн. евро. Вместе с тем, посол считает, что это невысокие показатели, учитывая потенциал Германии.
Карине Казинян подчеркнула, что есть неиспользованные возможности с точки зрения взаимовыгодного сотрудничества в области химической промышленности, машиностроения и т.д.