Visa-ն ու Mastercard-ն առաջարկում են Ադրբեջանում կիրառել արտոնյալ տեղական սակագներ
Միջազգային վճարային Visa եւ Mastercard համակարգերը Ադրբեջանի Ազգային բանկին առաջարկել են ներդնել արտոնյալ տեղական սակագներ:
Ինչպես “Տրենդին” հաղորդել է “Միլլիքարտ” կենտրոնի գործադիր տնօրեն Ջալալ Օրուջեվը, ներկայումս “Միլլիքարտ” եւ “Ազերիքարդ” պրոցեսինգային կենտրոնների կողմից իրականացվող բոլոր գործարքներն իրականացվում են միջազգային սակագներով, չնայած այն փասին, որ քարտերի թողարկումն ու էքվայրինգը կատարվում է Ադրբեջանում:
Սպասվում է, որ արտոնյալ համակարգը կտարածվի երկու պրոցեսինգային կենտրոնների գործունեության վրա, իսկ արտոնյալ տեղական սակագների ներդրումը քարտատերերին թույլ կտա խնայել գործարքի ծավալի 1%-ը:

Visa и MasterCard предлагают внедрить в Азербайджане льготные локальные тарифы
Международные платежные системы Visa и MasterCard направили предложение в Hациональный банк Азербайджана о внедрении льготных локальных тарифов.
Как сообщил «Тренду» исполнительный директор центра «Милликарт» Джалал Оруджев, в настоящее время ко всем операциям процессинговых центров «Милликарт» и «Азерикард» платежные системы применяют международные тарифы, несмотря на то, что эмиссия и эквайринг карт осуществляется в Азербайджане.
Ожидается, что льготная система будет распространяться на деятельность обоих процессинговых центров, а выигрыш клиентов-владельцев карт от внедрения льготных локальных тарифов составит 1% от объема операций.