“Հայէկոնոմբանկը” ճանաչվել է Հայաստանի ներքին պետական պարտքի կառավարման լավագույն գործակալ
Երեւան, 15 հունվարի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Հայաստանի Կենտրոնական բանկի եւ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարության համատեղ հանձնաժողովը 2006 թ. արդյունքներով “Հայէկոնոմբանկը” ճանաչել է ներքին պետական պարտքի լավագույն գործակալ:
Ինչպես այսօր հաղորդել են ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը “Հայէկոնոմբանկում”, 2006 թ. “Հայէկոնոմբանկի գործարքների ծավալն առաջնային շուկայում ԿԲ արժեթղթերի հետ միասին կազմել է 11 մլրդ 117 մլն 459 հազար դրամ, առանց ԿԲ արժեթղթերի` 3 մլրդ 993 մլն 496 հազար դրամ:
2006 թ. “Հայէկոնոմբանկի” գործարքների ծավալն երկրորդային շուկայում ԿԲ արժեթղթերի հետ կազմել է 20 մլրդ 092 մլն 379 հազար դրամ, առանց ԿԲ արժեթղթերի` 17 մլրդ 828 մլն 814 հազար դրամ:

По итогам 2006 года «Армэкономбанк» признан лучшим агентом на рынке управления внутренним госдолгом Армении
15.01.2007 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 15 января /Медиамакс/. Совместная комиссия Центрального банка и министерства финансов и экономики Армении признала «Армэкономбанк» лучшим агентом на рынке управления внутренним государственным долгом по итогам 2006 года.
Как сообщили сегодня Медиамакс в «Армэкономбанке», в 2006 году объем сделок «Армэкономбанка» на первичном рынке вместе с ценными бумагами ЦБ составил 11 млрд 117 млн 459 тысяч драмов, без ценных бумаг ЦБ – 3 млрд 993 млн 496 тысяч драмов.
В 2006 году объем сделок «Армэкономбанка» на вторичном рынке вместе с ценными бумагами ЦБ составил 20 млрд 092 млн 379 тысяч драмов, без ценных бумаг ЦБ – 17 млрд 828 млн 814 тысяч драмов.