Յունիբանկը Լոնդոնում մասնակցում է Cbonds Emerging Markets Bond Conference-ին
Յունիբանկն ապրիլի 14-15-ը Լոնդոնում մասնակցում է պարտատոմսերի շուկային նվիրված Cbonds Emerging Markets Bond Conference համաժողովին:
Բանկում նշել են, որ համաժողովում Յունիբանկը ներկայացնում են բաժնետերեր Գեորգի Պիսկովը, Գագիկ Զաքարյանը եւ խորհրդի անդամ Արարատ Ղուկասյանը:
Համաժողովի ծրագիրը ներառում է պարտատոմսերի շուկայի փորձագետների ելույթներ ֆինանսական շուկաների ներկա վիճակի, առանձնահատկությունների եւ զարգացման հեռանկարների մասին: Նախատեսված են նաեւ առանձին սեկցիաներ եւ քննարկումներ:
Յունիբանկի պատվիրակությունն իր ելույթում կներկայացնի Հայաստանի ներդրումային հնարավորությունները եւ իր կողմից թողարկված պարտատոմսերի պայմանները:
Բանկում հիշեցրել են, որ Յունիբանկը հայտարարել է 8% տարեկան եկամտաբերությամբ դոլարային անվանական արժեկտրոնային պարտատոմսերի թողարկման մասին:

Юнибанк принимает участие в Cbonds Emerging Markets Bond Conference в Лондоне
Юнибанк с 14 по 15 апреля в Лондоне принимает участие в конференции Cbonds Emerging Markets Bond Conference, посвященной рынкам облигаций.
Как отметили в банке, на конференции Юнибанк представляют акционеры банка Георгий Писков, Гагик Закарян и член совета банка Арарат Гукасян.
Программа конференции включает выступления ведущих экспертов рынка облигаций на темы обзора, особенностей, развития и  дальнейших перспектив финансовых рынков и сопровождается отдельными секциями и актуальными динамичными дискуссиями.
Делегация Юнибанка представит на конференции презентацию об инвестиционном климате и  возможностях Армении, условиях первого выпуска облигаций банка.
В банке напомнили, что Юнибанк объявил (на армянском) о начале выпуска долларовых именных купонных облигаций с годовой доходностью 8%.