Orange Հիմնադրամը 51 մլն դրամ է ներդնում Զանգակատուն գյուղում
Orange Հիմնադրամի «Մեկ գյուղ» համալիր զարգացման երրորդ ծրագիրը կիրականացվի Արարատի մարզի Զանգակատուն գյուղում:
Ծրագրի նպատակն է արմատական փոփոխություններ կատարել ընտրված մեկ գյուղական համայնքի կյանքում:
Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է ստեղծել գյուղատնտեսական կոոպերատիվ, ֆինանսական միջոցներ հատկացնել համայնքի ոռոգման համակարգի վերականգնման համար, վերանորոգել գյուղի բժշկական ամբուլատորիան, վերազինել գյուղի դպրոցի համակարգչային դասարանը:
«Orange Հիմնադրամը շարունակում է ուշադրության կենտրոնում պահել գյուղական համայնքերի, հատկապես սահմանամերձ գյուղերի առօրյա խնդիրները: Կարծում ենք համայնքի համալիր զարգացմանն ուղղված «Մեկ գյուղ» նախաձեռնությունը, որը միաժամանակ անդրադառնում է գյուղի տնտեսական,  առողջապահական, կրթական ու ջրամատակարարման ոլորտներում առկա խնդիրներին, հնարավորություն է տալիս շոշափելի արդյունքների հասնել եւ էականորեն բարելավել համայնքի առօրյան: Հոկտեմբերին նշեցինք Տավուշի մարզի Պառավաքար համայնքում «Մեկ գյուղ» նախագծի շրջանակներում իրականացված լայնածավալ աշխատանքների ավարտը եւ ուրախ էինք տեսնել, թե որքանով է մեր այս նախաձեռնությունը փոխել Պառավաքարի բնակիչների կյանքը»,- ասել է Օրանժ Արմենիայի գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Եսայանը:
Զանգակատուն համայնքում «Մեկ գյուղ» ծրագիրն իրականացվում է «Հայ օգնության ֆոնդ» բարեգործական կազմակերպության հետ համատեղ, համայնքի բնակիչների անմիջական մասնակցությամբ: Ծրագրին Orange Հիմնադրամի հատկացված ֆինանսական աջակցությունը կկազմի 51 մլն դրամ:

Фонд Orange вложит 51 млн драмов в село Зангакатун
Третий проект в рамках программы фонда Orange «Одно село», направленной на всестороннее развитие общин, пройдет в селе Зангакатун Араратского марза.
Цель программы – осуществить коренные изменения в жизни одного села.
В рамках программы планируется создать сельскохозяйственный кооператив, выделить финансовые средства на восстановление оросительной системы общины, отремонтировать амбулаторию села, переоборудовать компьютерный класс сельской школы.
«В центре внимания фонда Orange продолжают оставаться повседневные проблемы сельских общин, и особенно - приграничных сел. Мы считаем, что инициатива «Одно село», рассчитанная на всестороннее развитие общин, которая одновременно касается экономики, здравоохранения, образования и водоснабжения, позволяет добиваться существенных результатов и значительно улучшить повседневную жизнь общин. В октябре мы отметили завершение масштабных работ, осуществленных в селе Паравакар Тавушского марза в рамках программы «Одно село». Мы рады видеть, насколько наша инициатива изменила жизнь паравакарцев», - сказал гендиректор «Оранж Армения» Александр Есаян.
В общине Зангакатун программа «Одно село» осуществляется совместно с благотворительной организацией «Фонд помощи Армении» при непосредственном участии жителей общины. Фонд Orange выделит на реализацию проекта 51 млн драмов.