ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ավելացրել է կանոնադրական կապիտալը
ՎՏԲ Բանկն ամբողջ ծավալով գնել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բաժնետոմսերի հավելյալ թողարկումը՝ 17 մլրդ դրամ արժողությամբ:
Բանկում նշել են, որ արդյունքում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կանոնադրական կապիտալը կազմում է 37.8 մլրդ դրամ: ՎՏԲ Բանկի մասնաբաժինը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կապիտալում մնացել է անփոփոխ` 100%:
«Լրացուցիչ կապիտալիզացիան կատարվել է համաձայն այս տարվա հուլիսին կայացված որոշման: Կապիտալիզացիայի մակարդակի բարձրացումը կնպաստի բանկային համակարգում բանկի դիրքերի ամրապնդմանը»,- ասված է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի տարածած հաղորդագրությունում:

Банк ВТБ (Армения) увеличил уставный капитал
Банк ВТБ в полном объеме выкупил дополнительную эмиссию акций Банка ВТБ (Армения) на сумму 17 миллиардов армянских драмов.
В банке отметили, что в результате уставный капитал Банка ВТБ (Армения) достиг 37,8 миллиардов драмов. Доля Банка ВТБ в уставном капитале Банка ВТБ (Армения) сохранилась в размере 100%.
«Докапитализация Банка ВТБ (Армения) произведена в соответствии с решением, принятым в июле текущего года. Повышение уровня капитализации будет способствовать укреплению позиции банка в банковском секторе страны», - говорится в сообщении банка.