Բացվել է Հայբիզնեսբանկի «Ավան» մասնաճյուղը
Բացվել է Հայբիզնեսբանկի «Ավան» մասնաճյուղը, որը բանկի տարածքային առաջին ստորաբաժանումն է համանուն վարչական շրջանում:
Մասնաճյուղի բացումը կատարել են Հայբիզնեսբանկի Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը եւ Հայաստանի բանկերի միության նախագահ Սամվել Ճզմաչյանը:
««Ավան» մասնաճյուղում անհատները եւ տարբեր տնտեսավարող սուբյեկտներ հնարավորություն ունեն օգտվելու Հայբիզնեսբանկի բանկային ծառայություններից, որոնցից իրենց գրավիչ պայմաններով առանձնանում են վարկատեսակները, ժամկետային ավանդներն ու միջազգային դրամական փոխանցումների համակարգերը»,- ասված է բանկի տարածած հաղորդագրությունում:
«Մենք արդեն ունենք մոտ 50 մասնաճյուղ տարբեր աշխարհագրությամբ, ընդ որում՝ Երեւանում դրանց թիվն անցնում է 15-ը: Այդուհանդերձ, Հայբիզնեսբանկի ղեկավարությունը որոշեց մասնաճյուղ ունենալ նաեւ Երեւանի Ավան վարչական շրջանում, քանի որ նշված տարածքում գործունեություն ծավալելով՝ բանկն իր ծառայություններով էլ ավելի մոտ կգտնվի իր հաճախորդներին եւ միաժամանկ կնպաստի մրցակցության զարգացմանը»,- ասել է Հայբիզնեսբանկի Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը:

Открылся филиал Армбизнесбанка «Аван»
Открылся филиал Армбизнесбанка «Аван» - 1-е региональное подразделение банка в одноименном административном округе.
Официальное открытие филиала сделали председатель правления ЗАО «Армбизнесбанк» Арсен Микаелян и  председатель Союза банков Армении Самвел Чзмачян.
«В филиале «Аван» частные лица и разные хозяйствующие субъекты смогут пользоваться банковскими услугами Армбизнесбанка, среди которых привлекательными условиями отличаются кредитные продукты, срочные вклады и системы международных денежных переводов», - говорится в сообщении банка.
«У нас уже есть около 50 филиалов с расширенной географией, при этом их число в Ереване превышает 15. Тем не менее, руководство Армбизнесбанка решило открыть филиал и в административном округе Еревана Аван, поскольку, осуществляя деятельность в данном округе, банк и его услуги станут еще ближе клиентам. Также это поспособствует развитию конкуренции», - отметил председатель правления ЗАО «Армбизнесбанк» Арсен Микаелян.
В течение этого года, кроме филиала «Аван» были открыты филиалы Армбизнесбанка «Арабкир» и «Апаран».