ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը եւ MasterCard-ը համատեղ ակցիա են գործարկել
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ MasterCard միջազգային վճարային համակարգի հետ համատեղ, մրցանակների խաղարկությամբ արշավ է իրականացնում բոլոր նրանց համար, ովքեր ակտիվ օգտվում են բանկային քարտերից:
Ակցիային կարող են մասնակցել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Cirrus/Maestro® եւ MasterCard® քարտատերերը, ինչպես նաեւ նրանք, ովքեր ակցիայի ընթացքում ձեռք կբերեն նշված քարտերը:
2015թ. սեպտեմբերի 20-ից մինչեւ դեկտեմբերի 31-ը ընկած ժամանակահատվածում  Հայաստանում եւ արտերկրում կատարած գնումների դիմաց (ներառյալ Internet-գնումները) քարտերով ընդհանուր 300 000 ՀՀ դրամ եւ ավելի գումարի չափով վճարում կատարողները հնարավորություն կստանան շահելու սմարթ-ժամացույց (խաղարկվում է 5  կոմպլեկտ, յուրաքանչյուրի արժեքը՝ 300 000 դրամից ավելի) կամ գլխավոր մրցանակը՝ ուղեգիր 2 անձի համար դեպի Ռիո դե Ժանեյրո՝ 2016թ. կայանալիք Կարնավալին:
Մրցանակների խաղարկությունը կկայանա 2016թ. հունվարին հեռուստատեսության ուղիղ եթերում: Հաճախորդները հնարավորություն կունենան հետեւել խաղարկությանը եւ անմիջապես իմանալ հաղթողների անունները:
«MasterCard-ը գլոբալ վճարային համակարգի առաջատարներից է: Մենք արդյունավետ համագործակցում ենք, եւ առաջին անգամը չէ, որ համատեղ խթանող արշավներ ենք անցկացնում, ստանալով դրական արձագանք մեր հաճախորդներից: MasterCard համակարգի միջոցով անկանխիկ վճարումներ կատարելը ոչ միայն անվտանգ եւ հարմար է: ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի MasterCard քարտերով վճարումներ կատարելու շնորհիվ մեր հաճախորդներին հնարավորություն կընձեռնվի շահել թանկարժեք մրցանակներ եւ անցկացնել անմոռանալի օրեր Ռիո դե Ժանեյրոյում»,- ասել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յու. Գուսեւը:
Հայաստանում, Բելառուսում եւ Ղազախստանում MasterCard ընկերության կառավարիչ տնօրեն Ալեքսանդր Դունաեւն էլ ասել է, որ մեր օրերում մարդիկ նախընտրում են գնումներ կատարել երբ ու ինչպես իրենց հարմար է:
«Գնահատելով սեփական ժամանակը՝ նրանք ավելի հաճախ են ընտրում վճարումների այնպիսի հնարավորություններ, որոնք կապված են բանկային քարտերի հետ՝ այսինքն, թե՛ հասարակ խանութում, թե՛ համացանցով գնումներ կատարելիս վճարում են պարզ, արագ եւ անվտանգ միջոցով: Մեր գործընկերոջ՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ համատեղ մենք պատրաստել ենք հրաշալի նվերներ MasterCard վճարային համակարգի բոլոր քարտատերերի համար եւ ուշադիր ու մեծ հետաքրքրությամբ հետեւելու ենք նոր մրցույթի զարգացմանը, որի եզրափակիչ փուլում սպասվում է անգին նվեր»,- ասել է Ալեքսանդր Դունաեւը:
Ավելի վաղ Banks.amզրուցել էր Ալեքսանդր Դունաեւի հետ՝ Հայաստանում MasterCard-ի ներկայության եւ հեռանկարների մասին:

Банк ВТБ (Армения) и MasterCard запустили совместную акцию
Банк ВТБ (Армения) совместно с международной платежной системой MasterCard проводят очередную кампанию с розыгрышем призов для всех, кто активно пользуется банковскими картами.
В кампании могут принять участие держатели карт Cirrus/Maestro® и MasterCard®, выпущенных Банком ВТБ (Армения), а также те, кто откроет карты в период проведения акции.
Все, кто с 20 сентября по 31 декабря 2015 года оплатит картами покупки в Армении и за рубежом (включая интернет-покупки) на общую сумму от 300 000 драмов, получат возможность выиграть смарт-часы (разыгрывается 5 комплектов стоимостью более 300 тыс. драмов за каждый) или − путевку на двоих на Карнавал-2016 в Рио-де-Жанейро.
Розыгрыш призов состоится в январе 2016 года в прямом эфире по телевидению: клиенты смогут следить за розыгрышем и сразу же узнать имена победителей.
«MasterCard является одним из лидеров глобальной платежной индустрии. Мы плодотворно сотрудничаем, не впервые проводим совместные стимулирующие кампании, что находит положительный отклик среди наших клиентов. Безналичная оплата покупок посредством MasterCard не только безопасна и удобна. Благодаря использованию карт MasterCard Банка ВТБ (Армения) нашим клиентам предоставится возможность стать обладателями призов и провести незабываемое время в Рио-де-Жанейро», - сказал Генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.
Управляющий директор MasterCard в Армении, Беларуси и Казахстане Александр Дунаев отметил, что в современном мире люди предпочитают делать покупки тогда и так, как им удобно.
«Ценя время, которое лучше потратить на что-то действительно важное, они все чаще выбирают возможности оплаты, которые связаны с банковскими картами – то есть платят просто, быстро и безопасно в обычном магазине или делая покупки в интернете. Совместно с нашими партнерами из ВТБ (Армения) мы вновь подготовили замечательные призы для всех держателей карт платежной системы MasterCard, и будем внимательно и с интересом следить за развитием нового соревнования, в финале которого – бесценный подарок!» - сказал Александр Дунаев.
Ранее Banks.am беседовал с Александром Дунаевым о присутствии и перспективах развития MasterCard в Армении.