«Սպառողական նպատակներով վարկերի գնում»՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում
Բանկում նշել են, որ ծառայությունը հնարավորություն է ընձեռում ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից ստացված միասնական վարկի գումարով մարել այլ բանկում/բանկերում կամ վարկային կազմակերպություններում առկա մեկ կամ մի քանի վարկեր՝ այդպիսով օպտիմալացնելով մի քանի վարկերի ամենամսյա վճարումները եւ, միգուցե, ստանալով այլ բանկերում/ՈՒՎԿ-ներում առկա վարկերի գումարից ավելի մեծ գումար:
«Վարկերի գնման ծառայությունը Ձեզ թույլ կտա ունենալ վարկի մարման միասնական ժամանակացույց եւ կատարել վճարումներ Ձեզ հարմար օրը՝ ՀՀ ողջ տարածքում գտնվող Բանկի 65 մասնաճյուղերի, 1500-ից ավելի ՏելՍել վճարային տերմինալների, ինչպես նաեւ Ինտերնետ Բանկինգ համակարգի միջոցով:
Ծրագրի գլխավոր նպատակն է օգնել հաճախորդներին կառավարել իրենց վարկերը»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ծրագրի օգնությամբ հնարավոր է՝
-    նվազեցնել ամենամսյա վարկային վճարումները,
-    ստանալ լրացուցիչ  դրամական միջոցներ,
-    նվազեցնել վարկի տոկոսադրույքը,
-    միավորել մի քանի վարկեր մեկ վարկում:
Վարկի/վարկերի գնումն իրականացվում է հաճախորդին ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի անգրավ վարկի տրամադրման միջոցով: Տարեկան տոկոսադրույքը, առավելագույն սահմանաչափը, ժամկետները եւ այլ պայմանները սահմանվում են համապատասխան պրոդուկտի գործող պայմանների համաձայն:
Վարկը տրամադրվում է միանվագ՝ այլ բանկերում/ՈւՎԿ-ներում հաճախորդի պարտավորությունները մարելու նպատակով գումարը այլ բանկերի/ՈւՎԿ-ների վարկային հաշվին փոխանցմամբ: Այն դեպքում, երբ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի կողմից տրամադրված վարկի գումարը գերազանցում է այլ բանկերում/ՈւՎԿ-ներում առկա վարկերի գումարը, ապա վարկի չօգտագործված մասը մնում է հաճախորդի հաշվեհամարին:

Услуга «Выкуп кредитов на потребительские цели» от Банка ВТБ (Армения)
В банке отметили, что с помощью данной услуги возможно погасить один или несколько кредитов в другом/других банках/кредитных организациях за счет полученного единого кредита в Банке ВТБ (Армения), тем самым оптимизировав ежемесячные платежи по нескольким кредитам, и, возможно, получив кредит больше суммы имеющихся кредитов в иных банках/УКО.
«Выкуп кредитов в Банке ВТБ (Армения) позволит иметь единый график погашения кредита и осуществлять погашения в удобный день посредством 65-филиалов банка по всей территории Армении, более 1500 платежных терминалов ТелСел, а также через систему Интернет-банкинг. Основной целью программы является помощь клиентам в управлении своими кредитами», - говорится в сообщении.
Благодаря программе возможно:
•    Уменьшить ежемесячный платеж по кредиту;
•    Получить дополнительные денежные средства;
•    Снизить процентную ставку по кредиту;
•    Объединить несколько кредитов в единый кредит.
Выкуп кредита/кредитов осуществляется посредством выдачи клиенту беззалогового кредита Банка ВТБ (Армения). Годовая процентная ставка, максимальный лимит, сроки и другие условия кредита устанавливаются в соответствии  с действующими условиями по соответствующим продуктам.
Кредит предоставляется единой суммой с перечислением на кредитный счет в других банках/УКО с целью погашения задолженности клиента в других банках/кредитных организация. В случае, если предоставленный кредит со стороны Банка ВТБ (Армения) является больше кредита/ов в других банках/кредитных организациях, то неиспользованная часть кредита остается на счету клиента.