«Դայմենշն» ՓԲԸ-ն մեկնարկել է Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերի նոր տրանշի տեղաբաշխումը
Դայմենշն ներդրումային ընկերությունը տեղաբաշխում է Ֆասթ Բանկի դրամային անվանական արժեկտրոնային բարձր՝ 11% տարեկան եկամտաբերությամբ պարտատոմսերը։
Պարտատոմսերի պայմաններն են.
•    Տարեկան արժեկտրոնային եկամտաբերություն՝ 11%
•    Թողարկման ծավալ՝ 2,000,000,000 ՀՀ դրամ
•    Անվանական արժեք՝ 100,000 ՀՀ դրամ
•    Արժեկտրոնի վճարման պարբերականություն՝ եռամսյակային
•    Շրջանառության ժամկետ՝ 30 ամիս
•    Մարման ամսաթիվ՝ 19.10.2026
•    Տեղաբաշխման ժամկետ` 19.04.2024 – 07.06.2024 թթ.
«Այս տրանշի տեղաբաշխումը սկսվում է ժամկետից շուտ եւ ամբողջովին 3 մլրդ ՀՀ դրամ ընդհանուր ծավալով պարտատոմսերի տեղաբաշխման ավարտից անմիջապես հետո, որն էլ վկայում է Ֆասթ Բանկի պարտատոմսերի գրավչության եւ շուկայի մասնակիցների հետաքրքրվածության մասին»,- ասված է Դայմենշն ներդրումային ընկերության հաղորդագրությունում:
Տեղաբաշխման ավարտից հետո պարտատոմսերը կներկայացվեն ցուցակման Հայաստանի Ֆոնդային Բորսայում։
Հայաստանի Ֆոնդային Բորսայում ցուցակված պարտատոմսերից ստացված եկամուտներն ազատվում են եկամտային հարկից եւ ոչ ռեզիդենտի շահութահարկից։
Ֆիզիկական անձանց պարտատոմսերում կատարված ներդրումները երաշխավորվում են Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի կողմից:
Թողարկման հիմնական պայմաններին առավել մանրամասն կարելի է ծանոթանալ Ֆասթ Բանկի եւ Դայմենշն ՓԲԸ-ի պաշտոնական կայքերում:
ՀՀ ԿԲ նախագահի 09.08.2023թ-ի թիվ 1/408Ա որոշմամբ գրանցված ծրագրային ազդագրին ծանոթանալու համար այցելել հետեւյալ հղումով:
Պարտատոմսերի ձեռքբերման եւ մանրամասն տեղեկատվության համար զանգահարել տեղաբաշխող «Դայմենշն» ՓԲԸ 010 54 56 70 հեռախոսահամարով կամ դիմել Ֆասթ Բանկի 24/7 գրաֆիկով աշխատող 33 մասնաճյուղերից ցանկացածը:

22.04.2024 | 15:52 Главная страница / Новости / Рынок капитала /
Dimension Investments реализует размещение облигаций Fast Bank c купонной доходностью 11% годовых в драмах.
Условия облигаций:
•    Ставка купона: 11% годовых
•    Объем размещения: 2,000,000,000 AMD
•    Номинал: 100,000 AMD
•    Периодичность выплаты купона: ежеквартально
•    Срок обращения: 30 месяцев
•    Дата погашения: 19.10.2026
•    Сроки размещения: 19.04.2024 – 07.06.2024
Начало размещения данного транша происходит сразу после завершения размещения предыдущего транша облигаций на общую сумму 3 миллиарда армянских драмов, что свидетельствует о привлекательности облигаций и стойком интересе со стороны участников рынка», - говорится в сообщении Dimension Investments.
После завершения размещения облигации будут размещены на Фондовой бирже Армении.
Доходы от облигаций, имеющих листинг на фондовой бирже AMX, освобождаются от подоходного налога и налога на прибыль нерезидентов.
Инвестиции физических лиц в облигации считаются гарантированными банковскими вкладами и обеспечены «Фондом гарантирования возмещения вкладов».
С основными условиями выпусков более подробно можно ознакомиться на официальных сайтах Fast Bank и Dimension Investments.
Более подробно ознакомиться с проспектом программы, зарегистрированным решением Председателя Центрального банка Республики Армения № 1/408А от 09.08.2023 года, можно по следующей ссылке.
Для получения подробной информации об облигациях и порядке их приобретения вы можете позвонить в Dimension Investments по номеру 010 545670 или обратиться в любой из работающих круглосуточно 33-х филиалов Fast Bank.