ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է աջակցել սահմանափակ կարողություններով երեխաներին
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է բարեգործական ծրագրեր իրականացնել իր սոցիալական պատասխանատվության քաղաքականության շրջանակում:
Համանման ծրագրերից մեկը մանկական ուղեղային կաթվածով հիվանդ 9 տարեկան Արտակ եւ Արսեն զույգ եղբայրներին աջակցությունն է:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի առաջին հանդիպումը եղբայրների հետ կայացել է 2014թ. ամռանը Ստեփանավանի «Էլեն» հանգստյան տանը՝ մանկական ներառական ճամբարի բացմանը: Ավելի ուշ բանկն արձագանքել է «Հայ մայրեր» հասարակական կազմակերպության ննախագահ Նարինե Մանուկյանի կոչին՝ օգնել զույգ եղբայրներին:
Նրանց բարեհաջող վիրահատել են Երեւանի «Արաբկիր» բժշկական համալիր-երեխաների եւ դեռահասների առողջության ինստիտուտում, որից հետո նրանք աստիճանաբար վերադառնում են լիարժեք կյանքի:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում նշել են, որ վերականգնողական ամբողջ ընթացքում իրենք երեխաների կողքին են եւ ապահովում են նրանց անհրաժեշտ ամեն ինչով:
Իր բարեգործական գործունեությունում ՎՏԲ-ն հիմնվում է կարիքավորներին հասցեագրված օգնություն ցուցաբերելու վրա` նախապատվությունը տալով մանկական հաստատություններին: 2012-ից բանկն ամենամյա աջակցություն էր ցուցաբերում Ստեփանավանում գտնվող «Էլեն» հանգստյան տանը: Ճամբարը անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներով ապահովելու նպատակով բանկն իրականացրել է հանգստյան տան վերանորոգումը, բարեկարգել քոթեջներն ու հանգստյան տան տարածքը` հաշմանդամի սայլակներով երեխաների տեղաշարժը պարզեցնելու համար, կազմակերպում է տոնական միջոցառումներ երեխաների համար: Բանկի աշխատակիցները պարբերաբար մասնակցում են երեխաների համար անցկացվող բարեգործական դրամահավաքին:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը տոնական միջոցառումներ է կազմակերպում նաեւ օնկոլոգիական հիվանդություններ ունեցող, ինչպես նաեւ Գավառի մանկատան  երեխաների համար: Այս տարի բանկը սահմանափակ կարողություններով երեխաների համար հարմարեցված ժամանցային կենտրոնում Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ տոն էր կազմակերպել մանկական ուղեղային կաթված ունեցող եւ անապահով ընտանիքների երեխաների համար:

Банк ВТБ (Армения) продолжает поддерживать детей с ограниченными возможностями
Банк ВТБ (Армения) продолжает осуществлять благотворительные проекты в рамках социальной ответственности.
Одним из таких проектов является поддержка, оказываемая Артаку и Арсену – 9-летним братьям-близнецам с детским церебральным параличом.
Первая встреча сотрудников Банка ВТБ (Армения) с братьями произошла летом 2014 г. во время открытия детского инклюзивного лагеря в Степанаванском пансионате «Элен». После этого Банк отреагировал на призыв председателя общественной организации «Армянские матери» Нарине Манукян помочь близнецам.
В Ереванском медицинском комплексе-институте здоровья детей и подростков «Арабкир» братьям была сделана успешная операция, после чего они постепенно возвращаются к полноценной жизни. Как отметили в Банке, на протяжении всего реабилитационного процесса Банк ВТБ (Армения) поддерживал детей, обеспечивая их всем необходимым.
В своей благотворительной деятельности ВТБ ориентируется на оказание адресной помощи нуждающимся, отдавая приоритет детским учреждениям. Банк с 2012г. ежегодно поддерживал пансионат «Элен» в Степанаване, осуществил ремонт пансионата для создания необходимой инфраструктуры лагеря, обустроил коттеджи и территорию для облегчения перемещения по лагерю детей в инвалидных колясках, устраивает праздники для детей. Сотрудники Банка периодически участвуют в благотворительном сборе средств для поддержки детей.
Банк ВТБ (Армения) также организует праздники для детей с онкологическими заболеваниями, проводит праздничные мероприятия для детского дома в городе Гавар. В этом году ко Дню защиты детей Банк организовал праздник для детей с детским церебральным параличом и из необеспеченных семей в развлекательном центре, приспособленном для детей с ограниченными возможностями.