Վճարային 50 տերմինալ՝ ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը եւ դուստր ընկերությունը՝ ՄոբիԴրամ-ը, ավարտել են համատեղ նախագծերից մեկի՝ վճարային տերմինալների միջոցով ինքնասպասարկման ծառայությունների մատուցման ծրագրի առաջին փուլը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի սպասարկման կենտրոններում տեղադրվել է վճարային 50 տերմինալ: Դրանցից 23-ը սպասարկելու են մայրաքաղաքի, իսկ 27-ը՝ մարզերի բնակիչներին՝ ընդգրկելով Հայաստանի ամբողջ տարածքը:
Տեղադրված տերմինալների միջոցով հաճախորդը կարող է վճարել բջջային կապի ծառայությունների, կոմունալ ծախսերի, արբանյակային եւ կաբելային հեռուստատեսության եւ ինտերնետ հասանելիության ծառայությունների դիմաց:
Վճարային տերմինալների օգնությամբ հնարավոր է նաեւ համալրել ՄոբիԴրամ բջջային դրամապանակը: Մատուցվող ծառայությունների ցանկն անընդմեջ ընդլայնվում է:
«Տեխնիկայի հնարավորությունը կարիքներին ծառայեցնելը հզոր գործիք է: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր դուստր ընկերության՝ ՄոբիԴրամ-ի հետ, ձգտում է արագ արձագանքել հաճախորդների պահանջներին: Ոչ միայն մայրաքաղաքի, այլեւ մարզերի մեր հայրենակիցներին նոր լուծումներ առաջարկելը, սպասարկման բարձր որակ եւ հարմարավետ պայմաններ ապահովելը եղել եւ մնում են մեր ուշադրության կենտրոնում: ՄոբիԴրամը թույլ է տալիս որպես այդպիսի տարբերակ օգտագործել եւ՛ բջջային հեռախոսը, եւ՛ առաջարկվող տերմինալը: Ի՞նչ կտա դա հաճախորդին. ժամանակի խնայողություն, ֆինանսական միջոցները կառավարելու հմտություն, անհրաժեշտ գործարքներն իրեն հարմար ժամանակահատվածում եւ վայրում իրականացնելու պարզ մեխանիզմ եւ այլն: Անակնկալները շարունակական են լինելու»,- ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

50 платежных терминалов в центрах обслуживания ВиваСелл-МТС
ВиваСелл-МТС и дочерняя компания МобиДрам завершили первый этап совместной программы по обеспечению возможностей для самообслуживания клиентов посредством платежных терминалов.
В центрах обслуживания ВиваСелл-МТС установлено 50 платежных терминалов. 23 из них будут обслуживать жителей Еревана, а 27 – жителей областей, покрывая всю территорию Армении.
При помощи терминалов можно оплачивать услуги мобильной связи, коммунальные услуги, а также услуги за спутниковое и кабельное телевидение и интернет-подключение.
Также с их помощью можно пополнять мобильный кошелек МобиДрам. Список предоставляемых услуг постепенно увеличивается.
«Использование технических возможностей для наших нужд – мощный инструмент. ВиваСелл-МТС вместе с дочерней компанией МобиДрам стремится быстро реагировать на потребности клиентов. Обеспечение наших соотечественников не только в столице, но и в регионах комфортными условиями и услугами высокого уровня всегда было в центре нашего внимания. МобиДрам позволяет в качестве подобного варианта использовать мобильный телефон или предложенные терминалы. Что дает это пользователям? Экономию времени, навыки управления финансовыми средствами, простой механизм осуществления необходимых операций в удобном месте и в удобное время и т.д. Сюрпризы будут продолжаться», - сказал гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.