Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահը Սինգապուրում կմասնակցի ԱՄՀ եւ ՀԲ տարեկան ժողովին
Երեւան, 13 սեպտեմբերի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/.Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը կմասնակցի Արժույթի Միջազգային Հիմնադրամի եւ Համաշխարհային Բանկի Խմբի Կառավարիչների Խորհուրդների տարեկան ժողովին, որը կսկվի Սինգապուրում սեպտեմբերի 14-ին:
Ինչպես ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ-ին հայտնել են ԿԲ մամլո ծառայությունում, Տիգրան Սարգսյանը կմասնակցի ԱՄՀ եւ ՀԲ Կառավարիչների խորհուրդների տարեկան հանդիպումներին եւ քննարկումներին, Միջազգային Դրամավարկային եւ Ֆինանսական Կոմիտեի նիստին, ԱՄՀ-ի Նիդեռլանդների ենթախմբի երկրների հանդիպմանը:
Հայաստանի ԿԲ նախագահը կհանդիպի Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայի (IFC) տարածաշրջանային փոխտնօրենի, Համաշխարհային բանկի փոխնախագահի, Եվրասիական Զարգացման Բանկի վարչության նախագահի հետ: Նախատեսված են նաեւ հանդիպումներ CitiBank-ի, ING Group-ի եւ ABN AMRO BANK N.V.-ի ներկայացուցիչների հետ:

Председатель ЦБ Армении примет участие в годовом собрании Советов управляющих Группы ВБ и МВФ в Сингапуре
13.09.2006 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 13 сентября /Медиамакс/. Председатель Центрального банка Армении Тигран Саркисян примет участие в годовом собрании Советов управляющих Группы Всемирного банка (ВБ) и Международного валютного фонда (МВФ), который начнется в Сингапуре 14 сентября.
Как сообщили Медиамакс в пресс-службе ЦБ Армении, Тигран Саркисян примет участие во встречах и обсуждениях Советов группы ВБ и МВФ, пленарном заседании Международного денежно-кредитного и финансового комитета, встрече стран нидерландской подгруппы МВФ.
Глава ЦБ Армении встретится с заместителем регионального директора Международной финансовой корпорации (IFC), вице-президентом ВБ и председателем правления Евразийского банка развития. Запланированы также встречи с представителями CitiBank, ING Group и ABN AMRO BANK N.V.