Air Armenia-ն կանոնավոր թռիչքները կվերսկսի մայիսին
Air Armenia ավիաընկերությունը նախատեսում է կանոնավոր թռիչքների իրականացումը վերսկսել ընթացիկ տարվա մայիսին:
Այս մասին Banks.am-ին տեղեկացրել է Air Armenia ավիաընկերության մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Սիրական Համբարձումյանը:
Հիշեցնենք, որ 2014թ. դեկտեմբերին Երեւանում կայացած մամուլի ասուլիսին Air Armenia ավիաընկերության գլխավոր տնօրեն Արսեն Ավետիսյանը տեղեկացրել էր, որ կանոնավոր թռիչքների իրականացումը կվերսկսի 2015թ. մարտի երկրորդ կեսին:
Նշենք նաեւ, որ 2014թ. դեկտեմբերից Air Armenia ավիաընկերության 49% բաժնետոմսերի նոր սեփականատեր է հանդիսանում East Prospect Fund հիմնադրամը: Բաժնետոմսերի 51%-ը շարունակում է պատկանել Արսեն Ավետիսյանին:
East Prospect Fund հիմնադրամի կառավարիչ Վլադիմիր Բաբիլյովն անցած տարվա վերջին Երեւանում հայտարարել էր, որ ավիաընկերության զարգացման համար հիմնադրամը նախատեսում է շուրջ $30 մլն-ի ներդրումներ կատարել:
Նա ասել էր նաեւ, որ ներդրումների այս ծավալով չեն սահմանափակվելու եւ 2015թ. մտադիր են ընկերության օդանավերի թիվը հասցնել 5-ի:

Авиакомпания Air Armenia возобновит регулярные рейсы с мая месяца
Напомним, что в ходе состоявшейся в декабре прошлого года пресс-конференции генеральный директор авиакомпании Air Armenia Арсен Аветисян сообщал, что компания возобновит регулярные рейсы со второй половины марта 2015 года.
Отметим также, что с декабря 2014 года владельцем 49% акций авиакомпании Air Armenia является фонд East Prospect Fund. 51% акций компании остаются у Арсена Аветисяна.
Управляющий фонда East Prospect Fund Владимир Бобылев в конце прошлого года отмечал в Ереване, что фонд планирует инвестировать в развитие компании порядка $30 млн.
Кроме того, по его словам, существует предварительная договоренность о приобретении новых самолетов, и планируется в 2015 году довести их число до 5.