Արցախբանկում ղեկավարի փոփոխություն է կատարվել
Արցախբանկի նոր գործադիր տնօրեն-վարչության նախագահ է նշանակվել Արթուր Մխիթարյանը, որը մինչ այդ զբաղեցրել է բանկի խորհրդի անդամի պաշտոնը:
Մինչ այս վարչության նախագահի պաշտոնը զբաղեցնում էր Կամո Ներսիսյանը:
Արթուր Մխիթարյանը ծնվել է 1973թ. Երեւանում: 1995թ. ավարտել է Երեւանի ճարտարապետաշինարարական ինստիտուտի շինարարության էկոնոմիկա եւ կառավարում ֆակուլտետը` ստանալով ինժեներ-տնտեսագետի որակավորումը: 1996-1998 թթ. սովորել է ՀՀ ֆինանսների եւ էկոնոմիկայի նախարարության Տնտեսագիտական հետազոտությունների ինստիտուտի ընդհանուր տնտեսագիտության ֆակուլտետում տնտեսագետի մասնագիտությամբ:
Ֆինանսաբանկային համակարգում աշխատում է 1995-ից: 20-ամյա գործունեության ընթացքում Արթուր Մխիթարյանը զբաղեցրել է տարբեր ղեկավար պաշտոններ «Գլաձոր» բանկում, «Էյչ-Էս-Բի-Սի  Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ, Կոնվերս Բանկում:
Իր աշխատանքային գործունեությունը Արցախբանկում սկսել է 2014թ. հունվարի 30-ից` որպես բանկի խորհրդի նախագահի խորհրդական: Վերջին 6 ամիսներին զբաղեցրել է բանկի խորհրդի անդամի պաշտոնը:

Арцахбанк сменил руководителя
Новым исполнительным директором - председателем правления Арцахбанка назначен Артур Мхитарян, который до этого занимал должность члена совета банка.
В последние годы должность председателя правления банка занимал Камо Нерсисян.
Артур Мхитарян родился в 1973 году. В 1995 году окончил факультет экономики строительства и управления Ереванского архитектурно-строительного института, получив квалификацию инженера-экономиста. В 1996-1998 гг. учился на факультете общей экономики Института экономических исследований Министерства финансов и экономики Армении по специальности экономист.
В финансово-банковской системе работает с 1995 года. В течение 20-летней деятельности Артур Мхитарян занимал различные руководящие посты в банке «Гладзор», ЗАО «Эйч-Эс-Би-Си Банк Армения» и «Конверс Банк».
В Арцахбанке работает с 30 января 2014 года – в качестве советника председателя совета банка. В последние 6 месяцев занимал должность члена совета банка.