2006 թվականի առաջին կիսամյակում Հայաստանում ստեղծվել է միջին եւ փոքր ձեռնարկատիրության 5.600 նոր սուբյեկտ
28.07.2006 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 28 հուլիսի /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. 2006 թվականի առաջին կիսամյակում Հայաստանում ստեղծվել է միջին եւ փոքր ձեռնարկատիրության 5.600 նոր սուբյեկտ, որոնք ապահովել են ավելի քան 11 հազար աշխատատեղ:
Ինչպես հաղորդում է ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությունը, Հայաստանի փոքր եւ միջին ձեռնարկատիրության զարգացման ազգային կենտրոնի /ՓՄՁ ԶԱԿ/ տնօրեն Իշխան Կարապետյանն այսօր Երեւանում ասել է, որ 2005 թվականի ընթացքում իրենց գործունեությունը դադարեցրել են 1600 միջին եւ փոքր ձեռնարկություններ:
2006 թվականի առաջին կիսամյակում միջին եւ փոքր բիզնեսի կշիռը ՀՆԱ-ում կազմել է 39.6%` 2005 թվականի նոյն ժամանակահատվածում գրանցված 39.2%-ի փոխարեն:
2006 թվականի առաջին կիսամյակում Կենտրոնը խորհրդատվական աջակցություն է ցուցաբարել 2326 սկսնակ եւ գործող միջին եւ փոքր ձեռնարկություններին:

В первом полугодии 2006 года в Армении создано 5.600 новых субъектов малого и среднего предпринимательства
28.07.2006 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 28 июля. /Медиамакс/. В первом полугодии 2006 года в Армении было создано 5.600 новых субъектов малого и среднего предпринимательства, обеспечивших более 11 тысяч рабочих мест.
Как сообщает агентство Медиамакс, директор Национального центра развития малого и среднего предпринимательства / НЦР МСП / Ишхан Карапетян сказал сегодня в Ереване, что в 2005 году в Армении прекратили существование 1600 предприятий малого и среднего бизнеса.
Удельный вес малого и среднего бизнеса в объеме ВВП Армении составил в первом полугодии 2006 года 39,6% вместо 39,2% за тот же период 2005 года. Доля МСП в экспорте в отчетный период составила 16,8%.
В течение первого полугодия 2006 года Центр оказал консультационное содействие 2326 начинающим и действующим субъектам малого и среднего предпринимательства.