«Հին Երեւան» ծրագրի ներդրողը Վարդան Սիրմակեսն է
Այսօր Երեւանում համաձայնագիր է ստորագրվել «Հին Երեւան» կառուցապատման ներդրումային ծրագրի վերաբերյալ:
Այն ստորագրել են ՀՀ քաղաքաշինության նախարար Նարեկ Սարգսյանը եւ «Մուլտիկոնտինենտալ Դիստրիբյուշն» ՍՊԸ-ն՝ ի դեմս շվեյցարաբնակ ներդրող Վարդան Սիրմակեսի լիազորված անձ Գեւորգ Մաչանյանը:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ կառավարության նոյեմբերի 6-ի նիստում ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ասել էր, որ «Հին Երեւան» ծրագրի «իրականացման համար կա մինչեւ 120-130 մլն դոլար ներդրումների հնարավորություն»:
Ծրագրի շինարարական աշխատանքները կսկսվեն 2015 թվականին:
Կարելի է ենթադրել, որ տեղի է ունեցել ներդրողի փոփոխություն, քանի որ 2013թ. դեկտեմբերին Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում «Հին Երեւան» նախագծի հեղինակ ճարտարապետ Լեւոն Վարդանյանն ասել էր, որ նախագծի պատվիրատուն ռուսաստանյան ընկերություն է:

Вартан Сирмакес выступит инвестором проекта «Старый Ереван»
Договор подписали министр градостроительства Армении Нарек Саргсян и ООО «Мультиконтиненталь дистрибюшн» в лице Геворга Мачаняна - уполномоченного представителя инвестора Вартана Сирмакеса.
Медиамакс напоминает, что премьер-министр Армении Овик Абрамян сказал в ноябре, что для реализации проекта «Старый Ереван» есть «инвестиционные возможности в размере до $120-130 млн».
Строительные работы в рамках программы начнутся в 2015 году.
Скорее всего, произошла смена инвестора, так как в декабре 2013 года в беседе с Медиамакс автор программы «Старый Ереван», архитектор Левон Варданян говорил, что заказчиком проекта является российская компания.