Հայաստանի համախառն արտաքին պարտքը մարտի վերջին կազմում էր $1930.06 միլիոն
Երեւան, 20 հուլիսի, /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/. Հայաստանի համախառն արտաքին պարտքը 2006 թվականի մարտի վերջի դրությամբ կազմել է $1930.06 մլն:
Ինչպես այսօր ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ գործակալությանը հայտնեցին Հայաստանի Ազգային վիճակագրական ծառայությունում, արտաքին պարտքի 47.52%-ն բաժին է ընկնում պետական կառավարման համակարգի բաժնին, 21.48%-ը` մասնավոր սեկտորի, 10.2%-ը` դրամա-վարկային կարգավորման մարմինների, 9.32%-ը` առեւտրային բանկերի, 11.48%-ը` տնտեսության այլ բնագավառների:
Հայաստանի արտաքին ակտիվները 2006 թվականի մարտի վերջի տվյալներով կազմել են $1102.87 մլն, իսկ հանրապետության մաքուր արտաքին պարտքը` $827.19 մլն:

В конце марта валовый внешний долг Армении составил $1930.06 млн
Ереван, 20 июля. /Медиамакс/. Валовый внешний долг Армении по состоянию на конец марта 2006 года составил $1930.06 млн.
Как сообщили сегодня Медиамакс в Национальной службе статистики Армении, 47,52% внешнего долга приходится на долю системы госуправления, 21,48% - частного сектора, 10,2% - органов денежно-кредитного регулирования, 9,32% - коммерческих банков, 11,48% - остальных отраслей экономики.
Внешние активы Армении на конец марта 2006 года составили $1102.87 млн, а чистый внешний долг республики - $827.19 млн.