11.01.2018 | 16:07 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Հոդվածներ /
2017թ. չորրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար են հետեւյալ բանկերը՝ Կոնվերս Բանկը (459),  ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը (392) եւ Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկը (337):
Լրատվական կայքերում եւ հեռուստատեսությամբ հիշատակումների թվով առաջատար է Կոնվերս Բանկը՝ 383 հիշատակում կայքերում եւ 46 ռեպորտաժ լրատվական հեռուստահաղորդումներով: Թերթերում առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 95 հիշատակում:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը՝ 283 հիշատակում, երկրորդը՝ Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկն է՝ 219 հիշատակում, երրորդն այս ցուցանիշով Կոնվերս Բանկն է՝ 135 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատարն Ինեկոբանկն է՝ 81%, 34 դրական հիշատակում 42-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Ամերիաբանկն է՝ 75,5%, 129 դրական հիշատակում 171-ից, երրորդը Արդշինբանկն է՝ 73%, 104 դրական հիշատակում 142-ից:
Բանկային մոնիտորինգի դեպքում դիտարկվում են 41 կայքեր, թերթեր (16 անվանում) եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ (12 անվանում):

11.01.2018 | 16:07 Главная страница / Новости / Статьи /
По данным за IV квартал 2017 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидерами являются следующие банки: Конверс Банк (459 упоминаний), Банк ВТБ (Армения) (392) и Акба-Кредит Агриколь Банк (337).
По количеству упоминаний в новостных сайтах и информационных программах телекомпаний первую позицию занимает Конверс Банк - 383 упоминаний в сайтах и 46 - по телевидению, в газетах лидирует Банк ВТБ (Армения) - 95 упоминаний.
По количеству положительных упоминаний лидером является Банк ВТБ (Армения) - 283  упоминания, на втором месте - Акба-Кредит Агриколь Банк (219), а на третьем - Конверс Банк (135).
В общем числе положительных упоминаний в процентном соотношении лидирует Инекобанк - 34 положительных упоминаний из 42-х (81%). Второй по данному показателю - Америабанк (129 из 171 упоминания, 75,5%), на третьем месте - Ардшинбанк (104 из 142 упоминаний, 73%).
По части банковского мониторинга проводится мониторинг 41 сайта, 16 газет и информационных телепрограмм 12 телекомпаний.