ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում. 3-րդ եռամսյակի արդյունքները
2016թ. երրորդ եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար են հետեւյալ բանկերը՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ (230), Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկ (183) եւ Ամերիաբանկ (97):
Կայքերում եւ թերթերում հիշատակումների թվով առաջատարը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն է`166 հիշատակում կայքերում եւ 59՝ թերթերում: Հեռուստատեսությամբ հիշատակումների թվով առաջատար է Հաբիզնեսբանկը՝ 6 ռեպորտաժ:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջատար է դրական հիշատակումների թվով: Երկրորդն այս ցուցանիշով Ակբա-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկն է, երրորդը՝ Ամերիաբանկը:
Մեդիամաքսը  ԶԼՄ-ների մոնիտորինգով զբաղվում է 2001-ից: Հայաստանյան բանկերին վերաբերող մոնիտորինգային ծառայությունը գործարկել է 2009թ., անցած տարվա կեսից այն իրականացվում է MaxMonitor համակարգի միջոցով:
Համակարգը, որում ներառված են ՀՀ բոլոր առեւտրային բանկերը, բաղկացած է երկու բաժնից`Մոնիտորինգ եւ Վերլուծություն: Օնլայն նորությունների բազան թարմացվում է յուրաքանչուր 15 րոպեն մեկ:

Банки Армении в СМИ: итоги третьего квартала
Сайт Banks.am на основе данных системы медиамониторинга MaxMonitor, разработанной медиа-компанией Медиамакс, представляет краткий квартальный отчет «Банки Армении в СМИ».
По данным за III квартал 2016 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидерами являются следующие банки: Банк ВТБ (Армения) (230), Акба-Кредит Агриколь Банк (183) и Америабанк (97).
По количеству упоминаний в сайтах и газетах Банк ВТБ (Армения) занимает первую позицию: 166 упоминаний на сайтах и 59 - в газетах. В информационных программах телекомпаний лидируют Армбизнесбанк - 6 репортажей.
Банк ВТБ (Армения) является лидером и по количеству положительных упоминаний, вторую позицию по этому показателю занимает Акба-Кредит Агриколь Банк, третью - Америабанк.
Медиамакс занимается мониторингом СМИ с 2001 года. Услуга по банковскому  мониторингу была запущена в 2009 году, с середины прошлого года она осуществляется посредством системы MaxMonitor.
Система, которая отслеживает публикации обо всех коммерческих банках Армении, состоит из двух разделов: Мониторинг и Анализ. База обновляется каждые 15 минут.
По части банковского мониторинга проводится мониторинг 28 сайтов, 16 газет и информационных телепрограмм 12 телекомпаний.