Banks.am` 10 տարի միասին
10 տարի առաջ՝ 2006թ. հուլիսի 10-ին, Մեդիամաքսը գործարկեց «Ֆինանսական Հայաստան» ինտերնետային նախագիծը, որի սկզբնական նպատակը շատ պարզ էր ու հասունացած: Մենք առաջնորդվում էինք այն գաղափարով, որ ժամանակն է ստեղծել ինտերակտիվ հարթակ՝ Հայաստանի ֆինանսական ծառայությունների արագորեն աճող շուկայի մասին լայնածավալ տեղեկատվություն տրամադրելու համար:
Այս 10 տարիների ընթացքում անցել ենք զարգացման տարբեր փուլեր, բնականաբար, մեզ չեն շրջանցել նաեւ դժվարությունները, սակայն այսօր ունենք մի արդյունք, որի համար անկեղծորեն ուրախ ենք. Banks.am-ը «Ֆինանսական Հայաստան»-ից տրանսֆորմացվեց «Գործարար Հայաստան»-ի՝ հավասարապես Ձեր եւ մեր ջանքերի շնորհիվ:
«Ձեր»՝ նկատի ունենք մեր ընթերցողների, գործընկերների, բոլոր այն մարդկանց, որոնք հավատացին մեր գաղափարին, վստահեցին մեր ուժերին եւ պարգեւեցին առաջ գնալու ու զարգանալու եռանդը:
Ինչ վերաբերում է մեզ, ապա այսօր առաջին հերթին մեր ողջույնի խոսքն ենք ուղղում Banks.am-ի այն աշխատակիցներին, որոնք մասնակցեցին նախագծի մեկնարկային աշխատանքներին: Միգուցե հենց առնչությունն այս նախագծին ոմանց համար կայծ հանդիսացավ՝ հետագայում ուսանելու միջազգային բիզնես դպրոցներում:
Իսկ այսօրվա Banks.am-ի թիմը՝ անկախ երկրի առջեւ ծառացած տարատեսակ խնդիրների, իր լավատեսական տրամադրությունն է փոխանցում Ձեզ՝ վստահ լինելով, որ միասնական եւ սրտացավ աշխատանքով պարտադիր կհասնենք սպասված արդյունքի:

Banks.am - 10 лет вместе
10 лет назад - 10 июля 2006 года, Медиамакс запустил интернет-проект «Финансовая Армения», первоначальная цель которой была ясной и назревшей. В частности, мы руководствовались идеей создания интерактивного пространства для предоставления полномасштабной информации о рынке финансовых услуг Армении, вступившего в фазу стремительного роста.
За эти годы мы прошли через разные этапы развития. Естественно, трудности не обходили нас стороной, но тот результат, который мы имеем сегодня, нас искренне радует. Banks.am трансформировался из «Финансовой Армении» в «Деловую Армению» - благодаря вашим и нашим усилиям.
Говоря «вашим», мы имеем в виду наших читателей, партнеров и всех тех, кто поверил в нашу идею и давал нам стимул двигаться вперед и развиваться.
Что касается нас, то сегодня мы приветствуем, в первую очередь, тех сотрудников Banks.am, которые участвовали в стартовых работах проекта. Возможно, именно это участие вдохновило некоторых из них на обучение в международных бизнес-школах.
Команда Banks.am, несмотря на существующие в стране многочисленные трудности, делится с Вами своим оптимизмом, твердо веря, что благодаря совместным усилиям и преданной работе, мы непременно достигнем желаемого результата.