HSBC-ն գործարկում է էլ.առեւտրի վարկավորման նոր լուծումներ
HSBC-ն կօգտագործի ամերիկյան B2B վճարումների մատակարար TreviPay-ի լուծումները՝ կորպորատիվ հաճախորդների համար թվային գնումների գործընթացը բարելավելու նպատակով:
Բանկը կօգտագործի TreviPay-ի «պատվերից մինչեւ վճարում» տեխնոլոգիան՝ օգնելու ընկերություններին ներդնել առեւտրային վարկավորման հասանելիությունը իրենց առցանց վաճառքի հարթակներում, ինչպես նաեւ հաշիվների կառավարման, գնորդների ստուգման գործընթացների եւ դեբիտորական պարտքերի ֆինանսավորման համար:
HSBC-ն եւ TreviPay-ը նշել են, որ այս գործիքները «կօգնեն ընկերություններին բարելավել դրամական հոսքը՝ դեբիտորական պարտքի շրջանառության ժամանակահատվածի կրճատման եւ ռեսուրսների բաշխման օպտիմալացման միջոցով»:

HSBC запускает новые решения для кредитования электронной коммерции
HSBC будет испрользовать решения американского поставщика B2B-платежей TreviPay для улучшения процесса цифровых закупок для корпоративных клиентов.
Банк будет использовать технологию «от заказа до оплаты» TreviPay, чтобы помогать компаниям внедрять доступ к торговому кредитованию в свои онлайн-порталы продаж, а также для управления счетами, процессами проверки покупателей и финансирования дебиторской задолженности.
HSBC и TreviPay отметили, что эти инструменты «помогут предприятиям улучшить денежный поток за счет сокращения периода оборачиваемости дебиторской задолженности и оптимизации распределения ресурсов».