TBC Bank Uzbekistan-ը $25 միլիոն է ներգրավել թվային բանկինգի զարգացման համար
TBC Bank Uzbekistan-ը հայտարարել է BlueOrchard Finance-ից $25 միլիոն պարտքային ֆինանսավորման ներգրավման մասին:
Միջոցները կուղղվեն TBC UZ-ի համալիր թվային էկոհամակարգի ընդլայնմանը:
Մասնավորապես, դրանք կօգտագործվեն բանկի վարկային պորտֆելը մեծացնելու եւ Ուզբեկստանի ամբողջ տարածքում ֆինանսական ռեսուրսների ավելի լայն հասանելիություն ապահովելու համար։
«Մենք ուրախ ենք համագործակցել TBC UZ-ի հետ եւ աջակցում ենք նրա կարեւոր առաքելությանը՝ օգտագործել ժամանակակից թվային բանկինգը Կենտրոնական Ասիայում կենսամակարդակը բարելավելու եւ ֆինանսական ներգրավվածությունը խթանելու համար», - ասել է BlueOrchard-ի գործադիր տնօրեն Ֆիլիպ Մյուլերը:

TBC Bank Uzbekistan привлек $25 млн для развития цифрового банкинга
TBC Bank Uzbekistan объявил о привлечении долгового финансирования в размере $25 млн от BlueOrchard Finance.
Средства будут направлены на расширение комплексной цифровой экосистемы TBC UZ. В частности, они пойдут на увеличение кредитного портфеля банка и обеспечения более широкого доступа к финансовым ресурсам по всей территории Узбекистана.
«Мы рады сотрудничеству с TBC UZ и поддерживаем его важную миссию по использованию современного цифрового банкинга для улучшения уровня жизни и содействия финансовой доступности в Центральной Азии», - сказал генеральный директор BlueOrchard Филипп Мюллер.