HSBC-ն եւ HKSTP-ը «միջազգային ֆինտեխ միջանցք» կկառուցեն
HSBC-ն եւ Հոնկոնգյան գիտական եւ տեխնոլոգիական պարկերը (HKSTP) համատեղ կաջակցեն ֆինանսական տեխնոլոգիաների զարգացմանը:
HSBC-ն եւ HKSTP-ը ստորագրել են եռամյա համաձայնագիր՝ իրենց ռեսուրսները, փորձը եւ ցանցերը համատեղ օգտագործելու վերաբերյալ:
Գործընկերությունը առաջին «պետական-մասնավոր համագործակցությունն է քաղաքի ամենամեծ նորարարության եւ տեխնոլոգիական էկոհամակարգի եւ առաջատար համաշխարհային բանկի միջեւ», ասվում է ընկերությունների հայտարարության մեջ:
Գործընկերության շրջանակներում HSBC-ն եւ HKSTP-ը կկառուցեն «միջազգային ֆինտեխ միջանցք», որը կապահովի համագործակցությունը հոնկոնգյան ֆինտեխ ընկերությունների եւ համաշխարհային գործընկերների միջեւ եւ ընկերություններին կներգրավի քաղաքում տեղակայվելու համար:
Այլ առաջնային ոլորտները ներառում են ֆինտեխ ընկերություններին ներդրումային հնարավորությունների տրամադրումը եւ ֆինանսական ծառայությունների մատուցումը:
Մասնավորապես, HSBC-ն ֆինանսավորման եւ ներդրումային հնարավորություններ կտրամադրի HKSTP-ի կողմից առաջադրված առնվազն 50 ֆինտեխ ընկերությունների: Բանկը նաեւ անհատականացված ֆինանսական ծառայություններ կառաջարկի HKSTP էկոհամակարգում գործող ֆինտեխ ընկերություններին:

HSBC и HKSTP построят «международный финтех-коридор»
HSBC и Гонконгские научные и технологические парки (HKSTP) будут совместно стимулировать развитие финансовых технологий.
HSBC и HKSTP подписали трехлетнее соглашение об использовании своих ресурсов, опыта и сетей для развития сотрудничества.
Партнерство является первым «государственно-частным сотрудничеством между крупнейшей инновационной и технологической экосистемой города и ведущим мировым банком», говорится в заявлении компаний.
В рамках партнерства HSBC и HKSTP построят «международный финтех-коридор», который обеспечит сотрудничество между гонконгскими финтех-фирмами и глобальными партнерами и привлечет компании для размещения в городе.
Другие приоритетные направления включают предложение инвестиционных возможностей и финансовых услуг финтех-компаниям.
В частности, HSBC предоставит финансовые и инвестиционные возможности как минимум 50 финтех-компаниям, номинированным HKSTP. Банк также будет предлагать индивидуальные финансовые услуги финтех-компаниям, действующим в экосистеме HKSTP.