Ամերիկյան JPMorgan Chase & Co. ֆինանսական հոլդինգը ձեռք է բերում առցանց ծառայությունների ոլորտում մասնագիտացած բրիտանական Nutmeg Saving and Investment Ltd ֆինանսական ընկերությունը՝ Մեծ Բրիտանիայի մանրածախ բանկային շուկա մուտք գործելու մտադրության շրջանակում, հաղորդում է Finmarket-ը:Գործարքի արժեքը չի բացահայտվում, սակայն ինչպես նշում են աղբյուրները, այն տատանվում է 500 միլիոնից մինչեւ 1 միլիարդ ֆունտ ստեռլինգ, գրում է The Wall Street Journal-ը:Հիշեցնենք, որ այս տարվա հունվարին JPMorgan-ը հայտարարել էր Մեծ Բրիտանիայում թվային բանկ գործարկելու մտադրության մասին, որը ծառայություններ կառաջարկի բնակչությանը: Այն ստացել է Chase անվանումը եւ ներկայումս JPMorgan-ի անձնակազմի մասնակցությամբ ներքին փորձարկում է անցնում տարեվերջին պաշտոնական մեկնարկից առաջ: 01.02.2021 | 10:11 JPMorgan-ը թվային բանկ է գործարկում Մեծ Բրիտանիայում 2012 թվականին հիմնադրված Nutmeg-ը սպասարկում է ավելի քան 140 000 հաճախորդի: Այն կառավարում է 3,5 միլիարդ ֆունտ (մոտ $5 միլիարդ):Վերջին տարիներին Մեծ Բրիտանիայում թվային բանկինգը վերելք ապրեց՝ կարգավորիչ մարմինների աջակցությամբ, որոնք խրախուսում էին նորաստեղծ ընկերություններին, ներառյալ՝ Starling Bank-ը եւ Monzo Bank-ը`վերջին համաշխարհային ֆինանսական ճգնաժամից հետո բանկային ոլորտում մրցակցությունն ուժեղացնելու համար:Ըստ աղբյուրների՝ անցած տարի JPMorgan-ը մտադիր էր գնել Starling Bank-ը, որը ստեղծվել էր 2014 թվականին:Ավելի վաղ JPMorgan-ը փորձում էր թվային բանկ հիմնել ԱՄՆ այն քաղաքներում եւ շուկաներում, որտեղ չուներ մասնաճյուղեր, սակայն Finn անվանումը ստացած նախագիծը փակվեց 2019-ի հունիսին թույլ պահանջարկի պատճառով:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 5849

Американский финансовый холдинг JPMorgan Chase & Co. покупает британскую финансовую компанию Nutmeg Saving and Investment Ltd, специализирующуюся на онлайн-сервисах, в рамках намерений по выходу на рынок розничных банковских услуг Великобритании, сообщает Finmarket.ru.Цена сделки не разглашается, но по словам источников, она находится в диапазоне от 500 млн до 1 млрд фунтов стерлингов, пишет The Wall Street Journal.Напомним, что в январе этого года JPMorgan объявил о намерении запустить цифровой банк в Великобритании, который будет предлагать услуги для населения. Он получил название Chase и в настоящее время проходит внутренние испытания с участием сотрудников JPMorgan в преддверии официального запуска в конце текущего года. 01.02.2021 | 10:11 JPMorgan запускает цифровой банк в Великобритании Nutmeg, которая была основана в 2012 году, обслуживает более 140 тыс. клиентов. Под ее управлением находится $3,5 млрд фунтов (около $5 млрд).Цифровой банкинг в Великобритании активно развивался в последнее время с подачи регулирующих органов, которые поощряли новые стартапы, включая Starling Bank Ltd. и Monzo Bank Ltd., для повышения конкуренции в сфере банковских услуг после последнего мирового финансового кризиса. По данным источников, JPMorgan в прошлом году рассматривал возможность покупки Starling Bank, который был создан в 2014 году.JPMorgan ранее пытался запустить цифровой банк в американских городах и рынках, где не было его отделений, но проект под названием Finn был закрыт в июне 2019 года из-за слабого спроса.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 5848