Ռուսական արմատներով Revolut ֆինտեխ ստարտափը կալիֆորնիական TSG Consumer Partners վենչուրային ընկերությունից $80 մլն է ներգրավել։Ինչպես հաղորդում է Bloomchain.ru-ն, ներդրումները համալրել են փետրվար ամսին կայացած ֆինանսավորման ռաունդը, որի ընթացքում ստարտափը $500 մլն էր ներգրավել։Չնայած կորոնավիրուսի համավարակով պայմանավորված տնտեսական ճգնաժամին, ստարտափը նախկինի պես գնահատվում է $5,5 մլրդ։Ստարտափը լրացուցիչ ներդրումներ չէր փնտրում, սակայն, ինչպես նշել է Revolut-ի համահիմնադիր Նիկոլայ Ստորոնսկին, TSG-ն իր ընկերությանը «գրավիչ առաջարկ է արել»։Վենչուրային ընկերությունից ստացած գումարը Revolut-ը կուղղի ամերիկյան ուղղությամբ ընդլայնվելուն, ինչպես նաեւ վերջերս գործարկված լոյալության ծրագրի զարգացմանը։ 27.03.2020 | 10:40 Revolut ֆինտեխ ստարտափը մուտք է գործել ամերիկյան շուկա ԱՄՆ-ում ընկերության ծառայության պաշտոնական գործարկումը կայացել էր այս տարվա մարտին։ Քանի որ Ստորոնսկու ընկերությունը չունի լիցենզիա ԱՄՆ-ում բանկային գործունեություն ծավալելու համար, իր ընկերության ավանդների պահպանմամբ զբաղվում է Metropolitan Commercial Bank-ը։ Լիցենզավորված բանկի հետ համագործակցության շնորհիվ՝ Revolut-ի հաճախորդների գումարներն ապահովագրված են ԱՄՆ Ավանդների երաշխավորման դաշնային կորպորացիայի (FDIC) կողմից։Դրանից բացի, Revolut-ը մտադրված է ընդլայնել իր ներկայությունը Կենտրոնական եւ Արեւելյան Եվրոպայում։ Ընկերությունն աշխատում է նաեւ իր հավելվածի մեջ ընդգրկված բաժանորդագրությունների մենեջերի վրա, որը հնարավորություն կտա տեսնել ակտիվ բաժանորդագրությունները եւ ծանուցումներ ստանալ անմիջապես սմարթֆոնի էկրանին։ «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 14375

Финтех-стартап с российскими корнями Revolut привлек $80 млн инвестиций от калифорнийской венчурной компании TSG Consumer Partners. Как сообщает Bloomchain.ru, инвестиции стали дополнением к февральскому раунду финансирования, в ходе которого стартап привлек $500 млн.Несмотря на экономический кризис, вызванный пандемией коронавирусной инфекции, оценка стоимости стартапа остается на прежнем уровне - $5,5 млрд. Cтартап не искал дополнительных инвестиций, однако, по словам сооснователя Revolut Николая Сторонского, TSG сделала его компании «привлекательное предложение».Полученные он венчурной компании деньги Revolut направит на расширение американского направления своего бизнеса и развитие недавно запущенной программы лояльности. 27.03.2020 | 10:40 Финтех-стартап Revolut вышел на американский рынок Официальный запуск сервиса в Штатах состоялся в марте этого года. Поскольку у компании Сторонского нет лицензии на ведение банковской деятельности в США, хранением депозитов ее клиентов занимается Metropolitan Commercial Bank. Благодаря сотрудничеству с лицензированным банком, деньги клиентов Revolut застрахованы по программе Федеральной корпорации по страхованию вкладов (FDIC).Помимо этого, Revolut рассчитывает расширить свое присутствие в Центральной и Восточной Европе. Компания также работает над встроенным в ее приложение менеджером подписок, который позволил бы клиентам видеть активные подписки и получать уведомления прямо на экране смартфона.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 14372