AliExpress Russia-ն սեփական վճարային համակարգը կունենա
Ռուսաստանյան ուղիղ ներդրումների հիմնադրամը, Mail.ru Group-ը, USM հոլդինգը, «Մեգաֆոն»-ը եւ Alipay-ը (Alibaba Group-ում ներառված վճարային հարթակ) 2020թ. կստեղծեն եւ կգործարկեն վճարային համակարգ AliExpress Russia-ի համար:
Ինչպես հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը, նախագիծն ուղղված կլինի AliExpress Russia համատեղ ձեռնարկության մասնակիցների վճարային եւ ֆինանսական փոխգործակցության իրականացմանը: Կողմերը մտադիր են ավարտել համակարգի ստեղծումը եւ օպերացիոն գործունեությունը սկսել 2020-ին:
Ռուսաստանյան բաժնետերերը համատեղ ձեռնարկությունում կստանան 50%-ից ավելի բաժնեմաս: Նախատեսվում է համատեղ ձեռնարկությունում ներառել ռուսաստանյան բանկերից մեկին, որի ենթակառուցվածքը կօգտագործվի համակարգի գործունեության ապահովման համար:
Համատեղ ձեռնարկությունը կօգտագործի ռուսաստանյան տեխնոլոգիաները եւ կպահպանի օգտատերերի տվյալները Ռուսաստանի տարածքում՝ ՌԴ օրենսդրությանը համապատասխան:

AliExpress Russia будет иметь собственную платежную систему
Российский фонд прямых инвестиций (РФПИ), Mail.ru Group, USM, «Мегафон» и Alipay (платежная платформа, входит в Alibaba Group) в 2020 году создадут и запустят платежную систему для AliExpress Russia.
Как сообщает ТАСС, проект будет направлен на реализацию платежных и финансовых синергий участников совместного предприятия AliExpress Russia. Стороны намерены завершить создание системы и начать операционную деятельность в 2020 году.
Российские акционеры получат более 50% в совместном предприятии. Планируется включение в СП одного из российских банков, инфраструктура которого будет использоваться для обеспечения функционирования системы.
СП будет использовать российские технологии и будет хранить данные пользователей на территории России в полном соответствии с российским законодательством.