Մոսկվայում բացվել է առաջին խանութը, որի դրամարկղում բանկային քարտով վճարում կատարելիս կարելի է նաեւ գումար կանխիկացնել: Նոր ծառայությունը ստացել է «Կանխիկը՝ գնումների հետ» անվանումը:Նախագիծն իրագործել են Mastercard միջազգային վճարային համակարգը, «Ռուսական ստանդարտ բանկ»-ը եւ «Ֆասոլ» (Фасоль) խանութների ցանցը, որը գործում է մանրածախ եւ մեծածախ առեւտրի միջազգային խոշորագույն օպերատորներից մեկի՝ METRO Cash&Carry-ի ֆրանչայզինգի ներքո:Ինչպես հայտնում են «Ռուսական ստանդարտ բանկ»-ի մամուլի ծառայությունում, նորարարական այս ծառայությունից դեռ կարող են օգտվել միայն «Ռուսական ստանդարտ բանկ»-ի Mastercard դեբետ եւ կրեդիտ քարտերի քարտապանները. բանկը հանդիսանում է ցանցի էքվայրինգի գործընկերը: Հաղորդագրությունում նշված է, որ «Ռուսական ստանդարտ բանկ»-ը դարձել է առաջին եւ միակ բանկը Ռուսաստանում, որն իր հաճախորդներին ընձեռում է գնումների դիմաց դրամարկղում բանկային քարտով վճարում իրականացնելիս գումար կանխիկացնելու հնարավորություն: 13.02.2018 | 11:34 ՌԴ-ում փորձարկում են POS-տերմինալներով գումարի կանխիկացման ծառայությունը Մոտ ապագայում նախագիծը կզարգացվի, եւ METRO-ն աստիճանաբար այս ծառայության գործարկման հնարավորությունը կառաջարկի բոլոր ֆրանչայզիներին: Բացի այդ, Mastercard-ն աշխատում է գործընկերային ցանցի ընդլայնման ուղղությամբ եւ ծրագրում համագործակցել նոր խանութների եւ բանկերի հետ:Խանութում գնումների հետ նաեւ կանխիկ ստանալու նպատակով անհրաժեշտ է վճարում կատարել «Ռուսական ստանդարտ բանկ»-ի Mastercard տեսակի քարտով, վճարում իրականացնելուց առաջ զգուշացնել դրամարկղի աշխատակցին կանխիկ ստանալու ցանկության մասին: Կանխիկացման մեկ գործարքի արժեքը չի կարող գերազանցել 5000 ռուբլին:«Ռուսական ստանդարտ» հոլդինգի փոխնախագահ Էլդար Բիկմաեւը վստահություն է հայտնել, որ նոր ծառայությունը գործընկերներին հնարավորություն կտա ստանալու բոլոր անհրաժեշտ գործիքները՝ սպառողական պրոդուկտների տեսականու ընդլայնման եւ դրանց որակի բարձրացման համար՝ ինչպես գործող, այնպես էլ պոտենցիալ հաճախորդների համար: Mastercard-ի՝ Ռուսաստանում շուկայի զարգացման գծով տնօրեն Իվան Իսայենկոն իր հերթին նշել է, որ «Կանխիկը՝ գնումների հետ» ծառայությունը ոչ միայն ֆինանսների կառավարման հարմարավետ եղանակ է քարտապանների համար, այլեւ ներդրում անկանխիկ տնտեսության զարգացման գործում: «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 8044

В Москве появился первый магазин с возможностью снятия наличных на кассе при оплате покупок банковской картой. Новый сервис получил название «Наличные с покупкой».Проект реализовали международная платежная система Mastercard, Банк Русский Стандарт и сеть магазинов «Фасоль», работающая по франшизе одного из крупнейших международных операторов розничной и мелкооптовой торговли METRO Cash&Carry. Как сообщает пресс-центр Банка Русский Стандарт, воспользоваться инновационным сервисом пока смогут держатели дебетовых и кредитных карт Mastercard Банка Русский Стандарт, который является эквайринговым партнером сети. Отмечается, что Банк Русский Стандарт стал первым и единственным в России банком, который внедрил для своих клиентов по эквайрингу возможность снятия наличных на кассе при совершении покупки по карте. 13.02.2018 | 11:34 В России тестируют сервис по обналичиванию средств через POS-терминалы В ближайшем будущем проект будет развиваться и постепенно METRO предложит установку сервиса всем франчайзи. Кроме того, Mastercard работает над расширением партнерской сети и планирует подключать новые магазины и банки.Чтобы получить наличные с покупкой в магазине, необходимо оплатить товар банковской картой Mastercard Банка Русский Стандарт, перед оплатой уведомив кассира о том, что нужно выдать наличные. Для снятия доступны суммы, кратные 100 рублям, но не более 5000 рублей за одну операцию.Вице-президент холдинга Русский Стандарт Эльдар Бикмаев выразил уверенность, что новая услуга позволит партнерам получить необходимые инструменты для расширения спектра потребительских услуг и повышения их качества для действующих и потенциальных клиентов.Директор по развитию рынка Mastercard в России Иван Исаенко в свою очередь отметил, что «Наличные с покупкой» - это не только комфортный способ управления финансами для держателей карт, но и вклад в развитие безналичной экономики. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 8005