Գազպրոմբանկը հայտարարել է «ՄեգաՖոն» ընկերության, «Ռոստեխ» պետական կորպորացիայի եւ USM Holdings-ի հետ համատեղ ընկերության ստեղծման գործարքն ավարտելու մասին:Ինչպես հայտնում է բանկի մամուլի կենտրոնը, նոր կառույցը՝ «ՄՖ տեխնոլոգիաներ» (ՄՖՏ) ԲԸ-ն, կզբաղվի թվային ծառայությունների զարգացմամբ եւ թվային տնտեսության ոլորտում ծրագրերի իրականացմամբ:Բանկում պատրաստակամություն են հայտնել գտնել համագործակցության փոխշահավետ ձեւեր՝ ինչպես բնակչության համար ֆինանսական պրոդուկտների, այնպես էլ ընկերության բոլոր բաժնետերերի շահերից բխող բիզնես լուծումների ստեղծման նպատակով:«Համատեղ ընկերության ստեղծումը թույլ կտա գործընկերներին ավելի արդյունավետ կերպով կյանքի կոչել համալիր ինովացիոն նախագծերը ոլորտների հատման կետերում, ինչպես նաեւ լուծումներ ներդնել բլոկչեյն եւ իրերի համացանց տեխնոլոգիաների հիման վրա: Գործընկերները կկենտրոնանան թվային ֆինանսական հարթակների ոլորտում լուծումների մշակման ուղղությամբ՝ ակտիվորեն օգտագործելով Գազպրոմբանկի կարողություններն ու ֆինանսական հնարավորությունները»,- ասված է «ՄեգաՖոն» ընկերության մեկնաբանության մեջ: 05.03.2018 | 10:28 Mastercard-ն ու «ՄեգաՖոն»-ը նոր քայլ են կատարել դեպի «թվային ապագա» «ՄեգաՖոն»-ի գլխավոր տնօրեն Սերգեյ Սոլդատենկովի խոսքով՝ «համատեղ ձեռնարկության ստեղծման շնորհիվ մենք կապիտալի հասանելիություն ենք ստանում եւ ինովացիոն ֆինտեխ լուծումներ իրականացնելու նպատակով հարթակ ստեղծում»:««Ռոստեխ»-ը հանդիսանում է «Թվային տնտեսություն» պետական ծրագրի առանցքային մասնակիցը, որի կապակցությամբ էլ ՄՖՏ-ի հետ գործակցությունը հնարավորություն կտա կիրառել մեր փորձը թվային լուծումների մշակման եւ ներդրման ոլորտում»,- նշել են «Ռոստեխ»-ի մամուլի ծառայությունում:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 23227

Газпромбанк объявил о завершении сделки по созданию совместного предприятия c компанией «МегаФон», госкорпорацией «Ростех» и USM Holdings.Как сообщает пресс-центр банка, новая структура - АО «МФ технологии» (МФТ), займется развитием цифровых услуг и реализацией проектов в сфере цифровой экономики.В банке выразили готовность найти взаимовыгодные формы сотрудничества для создания как финансовых продуктов для населения, так и решений для бизнеса в интересах всех акционеров компании.«Создание совместного предприятия позволит партнерам максимально эффективно реализовывать комплексные инновационные проекты на стыке отраслей, внедрять решения на основе технологии блокчейн и интернета вещей. Партнеры сосредоточатся на разработке решений в сфере цифровых финансовых платформ, активно используя компетенции и финансовые возможности Газпромбанка»,- говорится в комментарии компании «МегаФон». 05.03.2018 | 10:28 Mastercard и «МегаФон» сделали новый шаг в «цифровое будущее» По словам генерального директора «МегаФона» Сергея Солдатенкова, «благодаря созданию совместного предприятия мы получаем доступ к капиталу и создаем платформу для реализации инновационных финтех-решений». «Ростех является ключевым участником госпрограммы «Цифровая экономика», в связи с чем партнерство в МФТ даст нам возможность применить наш опыт в области разработки и внедрения цифровых технологий»,- в свою очередь отметили в в пресс-службе Ростеха.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 23246