Միջազգային վճարումներով զբաղվող Revolut ստարտափի արժեքը, նախատեսվում է, որ մեկ տարուց պակաս ժամանակահատվածում կհնգապատկվի՝ նոր ներդրումային ռաունդի շնորհիվ: Recode Daily տեղեկություններով՝ ռուսաստանցի վենչուրային կապիտալիստ Յուրի Միլներին պատկանող DST Global հիմնադրամը կգլխավորի ներդրումային շրջանը: Ընկերությունն այս պահին գնահատվում $1,4 մլրդ՝ կանխիկ նոր հոսքերը չհաշված: 06.02.2018 | 12:01 Ֆինանսական ստարտափը ձեռնոց է նետում Տինկոֆ Բանկին Revolut-ը ներդրողների հետ բանակցությունների մեջ էր մի քանի ամիս շարունակ: Ենթադրվում էր, որ այն կներգրավի շուրջ $150 մլն, սակայն հավաքված ընդհանուր գումարը կարող է հասնել մինչեւ $250 մլն: Նշվում է, որ ներդրումային ռաունդը դեռ ավարտված չէ: Լոնդոնում տեղակայված ընկերությունն անցած ամռանը գնահատվում էր $255 մլն:Recode Daily-ին շեշտում է, որ արժեքի հնգապատիկ աճը հազվադեպ հանդիպող երեւույթ է՝ հաշվի առնելով այն, որ ֆինտեխ ոլորտը ներկայում իր լավագույն օրերը չի ապրում: Նիկոլայ Ստորոնսկիի գլխավորությամբ ստարտափը գործում է որպես թվային բանկ՝ թույլ տալով օգտատերերին գումարներ փոխանցել տարբեր արժույթներով՝ առանց միջնորդավճարի: Ստարտափն ունի 1,7 մլն օգտատեր եւ ավելի քան 350 աշխատակից: DST Global հիմնադրամը վերջին ամիսներին սկսել է ավելի շատ կենտրոնանալ ֆինտեխ ուղղության վրա: «Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 18470

Планируется, что благодаря новому инвестиционному раунду, меньше, чем за год стоимость стартапа Revolut, задействованного в сфере международных платежей, будет увеличена в пять раз. По сведениям Recode Daily, фонд DST Global, принадлежащий российскому венчурному капиталисту Юрий Мильнеру, возглавит инвестиционный раунд. На данный момент компания оценивается в $1,4 млрд, без учета новых наличных потоков. 06.02.2018 | 12:01 Финансовый стартап бросает вызов Тинькофф Банку Revolut вел переговоры с инвесторами на протяжении последних нескольких месяцев. Планировалось, что компания привлечет около $150 млн, однако это сумма может достичь до $250 млн. Отмечается, что инвестиционный раунд еще не завершен. Основанная в Лондоне компания прошлым летом օценивалась в $255 млн. Recode Daily подчеркивает, что пятикратный рост стоимости - редкое явление, учитывая, что в настоящее время сфера финтех переживает не самые лучшие времена. Стартап во главе с Николаем Сторонским действует как цифровой банк, позволяя пользователям переводить суммы с разными валютами без комиссионных выплат. У стартапа - около 1,7 млн пользователей и более 350 сотрудников. За последние месяцы фонд DST Global начал больше концентрироваться на направлении финтех. Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 6137