Twitter-ը կարգելի կրիպտոարժույթների գովազդը
Twitter-ը`միանալով Facebook-ին եւ Google-ին, այսօրվանից կարգելի կրիպտոարժույթների գովազդը՝ փորձելով խուսափել հրապարակումներից, որոնք կարող են հանգեցնել հնարավոր խարդախությունների կամ խոշոր ներդրողների կորուստների։
Ինչպես Reuters գործակալությունը հայտնել են Twitter-ի գրասենյակից, կարգելվեն ICO-ին, ինչպես նաեւ տոկենների վաճառքին վերաբերող գովազդային արշավները։
Նոր քաղաքականությամբ կարգելվեն նաեւ կրիպտոարժույթների փոխանակման եւ դրանց դրամապանակի միջոցով կատարվող ծառայությունների գովազդները, եթե նման գործարքներ իրականացնողները խոշոր բորսային շուկաներում ցուցակված հրապարակային ընկերություններ չեն:
Հիշեցնենք, որ այս տարվա սկզբին Facebook-ն արգելել էր կրիպտոարժույթներին, այդ թվում՝ բիթքոինին առնչվող բոլոր գովազդները՝ մարդկանց պաշտպանելու «ֆինանսական պրոդուկտներից եւ ծառայություններից, որոնք ասոցացվում են ապակողմնորոշիչ կամ խաբուսիկ գործունեության հետ»:
Իսկ ընթացիկ տարվա հունիսից Google-ը կարգելի կրիպտոարժույթի եւ ICO-ի գովազդը, ինչպես նաեւ կխստացնի գովազդի պայմանները ֆինանսական պրոդուկտների, այդ թվում՝ բինարային օպցիոնների համար:

Twitter запретит рекламу криптовалют
Twitter вслед за Facebook и Google с сегодняшнего дня запретит рекламу криптовалют, с целью пресечения публикаций, которые могут привести к возможному мошенничеству либо потерям со стороны крупных инвесторов.
Как сообщили агентству Reuters в штаб-квартире Twitter в Сан-Франциско, под запрет попадут рекламные кампании, касающиеся ICO, а также купли-продажи токенов.
Согласно новой политике, будут запрещены также рекламы обмена криптовалют и услуг, реализуемых посредством криптовалютных кошельков, если подобные сделки совершаются не со стороны публичных компаний, зарегистрированных на крупных фондовых рынках.
Напомним, что в начале этого года Facebook ввел запрет на любую рекламу, связанную с криптовалютами, в том числе с биткоинами, с целью защиты людей от «финансовых продуктов и услуг, которые вводят пользователей в заблуждение и ассоциируются с подозрительной деятельностью».
А с июня текущего года Google запретит рекламу криптовалют и ICO, а также планирует ужесточить условия рекламы финансовых продуктов, в том числе, бинарных опционов.