Բեռնատարներ արտադրող բելառուսական «ԲելԱԶ» գործարանը պատրաստ է իր արտադրանքը վաճառել նաեւ կրիպտոարժույթով:««ԲելԱԶ»-ը մշտապես ձգտում է քայլել ժամանակին համընթաց եւ առավելի հասանելի դարձնել իր արտադրանքը»,- ասված է ընկերության պաշտոնական կայքում:Իր այս ոչ ստանդարտ առաջարկի համար «ԲելԱԶ»-ը հունվարի 11-30-ն ընդունում է հայտեր: 24.12.2017 | 18:11 Բելառուսը կրիպտոարժույթի օգտագործման համար իրավական պայմաններ է ստեղծել «Կանխիկը հետզհետե պատմության գիրկն է անցնում, եւ նրան գալիս են փոխարինելու բանկային քարտերն ու էլեկտրոնային դրամապանակները: Իսկ վերջին տարիներին հայտնված նորարարությունը կարող է վերափոխել ամբողջ ֆինանսական աշխարհը: Խոսքը վիրտուալ փողերի, առաջին հերթին՝ բիթքոինի մասին է, որը կախված չէ կառավարություններից եւ բանկերից»,- ընդգծել են ընկերությունում:Հիշեցնենք, որ Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն 2017թ. դեկտեմբերի 21-ին ստորագրել էր «Թվային տնտեսության զարգացման մասին» դեկրետը, որն իրավական պայմաններ էր ստեղծում ICO-ի անցկացման, կրիպտոարժույթի օգտագործման եւ սմարթ պայմանագրերի ներդրման համար։«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 24605

Белорусский завод «БелАЗ», производящий самосвалы большой грузоподъемности, готов продавать свою продукцию в том числе за криптовалюту. ««БелАЗ» всегда старается идти в ногу со временем, а также сделать свою продукцию более доступной»,- говорится на официальном сайте компании. «БелАЗ» принимает заявки на свое нестандартное предложение с 11 по 30 января. 24.12.2017 | 18:11 В Беларуси созданы правовые условия для использования криптовалюты «Наличность постепенно уходит в прошлое. На смену ей идут банковские карточки и электронные кошельки. Однако пару лет назад появилась новинка, которая может перевернуть весь финансовый мир. Речь о виртуальных деньгах. И прежде всего о биткоине, который не связан с государствами и банками»,- подчеркнули в компании. Напомним, что президент Беларуси Александр Лукашенко 21 декабря 20017 года подписал декрет «О развитии цифровой экономики», создающий правовые условия для проведения ICO, использования криптовалюты и внедрения смарт-контрактов.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 24641