Ռուսաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահ Էլվիրա Նաբիուլինան դեմ է երկրում կրիպտոարժույթի օրինականացման առաջարկին:Ինչպես հաղորդում է Interfax-ը, նախագահ Վլադիմիր Պուտինի՝ նախօրեին Կրեմլում գործարարների հետ անցկացրած հանդիպման մասնակիցներից մեկն առաջարկել էր օրինականացնել կրիպտոարժույթը, Էլվիրա Նաբիուլինան, սակայն, դեմ է արտահայտվել առաջարկին: 28.08.2017 | 14:16 ՌԴ-ում «սովորական մարդկանց» կարգելվի բիթքոինի առեւտուրը «Կենտրոնական բանկը դեմ է ճապոնական ուղիով շարժվելուն (2017-ին Ճապոնիայում ընդունվել է օրենք կրիպտոարժույթի մասին, որով վերջինս ճանաչվում է պաշտոնական վճարային միջոց) եւ փաստացի բորսա ստեղծելուն: Պատճառն այն է, որ մենք չենք կարողանալու վերահսկել այս հոսքերը. ո՞վ է օգտվելու դրանցից, ի՞նչ նպատակներով»,- շեշտել է Ռուսաստանի ԿԲ ղեկավարը:«Ֆինտեխ» բաժնի գործընկեր` Tweet Դիտում՝ 30914

Председатель Центрального банка России Эльвира Набиуллина выступила против предложения узаконить в России криптовалюту.Как передает Interfax, один из участников встречи Владимира Путина с бизнесменами, cостоявшейся накануне в Кремле, предложил узаконить криптовалюту, однако председатель Эльвира Набиуллина выступила против. 28.08.2017 | 14:16 «Обычных людей» в России не допустят к торговле биткоинами «Центральный банк против того, чтобы идти по японскому пути (в Японии в 2017 году был принят закон о криптовалюте, она признана официальным расчетным средством), сделать фактически биржу. По тем причинам, что мы не отследим каналы. Кто будет этим каналом пользоваться? Для каких целей?»,- отметила глава российского ЦБ.Партнер раздела «Финтех» - Tweet Просмотры 30933