Հայկական բանկերը մեդիայում. 2026թ. I եռամսյակի արդյունքները
Banks.am կայքը, հիմնվելով Մեդիամաքս մեդիա ընկերության MaxMonitor մեդիա մոնիտորինգի համակարգի տվյալների վրա, ներկայացնում է «ՀՀ բանկերը ԶԼՄ-ներում» եռամսյակային համառոտ հաշվետվությունը:
2026թ. առաջին եռամսյակի արդյունքներով՝ ԶԼՄ-ներում (լրատվական կայքեր, թերթեր եւ հեռուստաընկերությունների լրատվական հաղորդումներ) ունեցած հիշատակումների թվով առաջատար է IDBank-ը (768 հիշատակում), որին հաջորդում են Ֆասթ Բանկը (622 հիշատակում) եւ Ամերիաբանկը (588 հիշատակում):
Առաջին եռամսյակում լրատվական կայքերում առաջատար է IDBank-ը՝ 752 հիշատակում, թերթերում Հայէկոնոմբանկը՝ 15 հոդված, հեռուստատեսությամբ կրկին IDBank-ը՝ 6 ռեպորտաժ:
Դրական հիշատակումների թվով առաջատար է IDBank-ը՝ 682 հիշատակում, երկրորդն այս ցուցանիշով Ֆասթ Բանկն է՝ 615 հիշատակում, երրորդը Ամերիաբանկը՝ 472 հիշատակում:
Հիշատակումների ընդհանուր քանակում դրական հիշատակումների տոկոսային հարաբերակցությամբ առաջատար է Ֆասթ Բանկը՝ 98,9 %, 615 դրական հիշատակում 622-ից: Երկրորդն այս ցուցանիշով Բիբլոս Բանկ Արմենիան է 97,2 %, 69 դրական հիշատակում 71-ից, երրորդը՝ Ակբա բանկն է՝ 90,6 %, 471 դրական հիշատակում 520-ից:
MaxMonitor -ի բաժանորդներն են մի քանի տասնյակ մասնավոր ընկերություններ եւ պետական մարմիններ՝ բանկեր, հեռահաղորդակցության օպերատորներ, նախարարություններ եւ գերատեսչություններ, միջազգային կազմակերպություններ, դեսպանություններ եւ այլն:

03.04.2026 | 12:24 Главная страница / Новости / Статьи /
Banks.am представляет краткий квартальный отчет «Банки Армении в СМИ», составленный на основе данных системы медиамониторинга MaxMonitor медиа-компании Медиамакс.
По данным за I квартал 2026 года, по количеству упоминаний в СМИ (информационные сайты, газеты и информационные программы телекомпаний) лидером является IDBank (768 упоминаний), на втором месте по этому показателю Фаст Банк (622 упоминания), на третьем - Америабанк (588 упоминаний).
За I квартал 2026 года по числу упоминаний в новостных сайтах лидером является IDBank – 752, в газетах лидером является Армэкономбанк – 15 статей, а на телевидении лидером является IDBank – 6 репортажей.
По количеству положительных упоминаний лидером является IDBank (682 упоминания), второй по этому показателю Фаст Банк (615 упоминаний), третий – Америабанк (472 упоминания).
В общем процентном соотношении по количеству положительных упоминаний лидером является Фаст Банк – 98,9 %, (615 положительных из 622-х). Второй по этому показателю  Библос Банк Армения – 97,2 %, (69 положительных из 71-го), третий – Акба банк – 90,6 % (471 положительное упоминание из 520-и).