ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վերջերս գործարկեց գովազդային արշավ, որի գլխավոր դեմքը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Իվան Տելեգինն է: Banks.am-ը խնդրել է բանկի ղեկավարին կիսվել՝ ինչպես է ծագել այդ գաղափարը, ինչպես է իրականացվել, ինչպես է նա իրեն զգում «նոր դերում» ու ինչպիսի սպասելիքներ ունի գովազդային արշավից, որը ներկայացված է ինչպես հեռուստատեսությունում, այնպես էլ համացանցում:«Գովազդային արշավին իմ մասնակցության գաղափարն ինքնաբուխ է ծագել, եւ, վերջին հաշվով, կապված էր բուն պրոդուկտի բովանդակության հետ, որի մշակման գործում անմիջական մասնակցություն եմ ունեցել: Անշուշտ, աշխատանքային կարգով ի սկզբանե քննարկվում էին բազմաթիվ թեկնածություններ, սակայն արդյունքում մենք եկանք եզրահանգման՝ քանի որ վերաֆինանսավորման պրոդուկտն աննախադեպ է թե՛ իր տեսակով եւ թե՛ պայմաններով, կարեւոր է հաճախորդներին հասցնել դրա էմոցիոնալ ենթատեքստը: Խոստովանեմ, որ էմոցիաներն ինձ ուժ էին տալիս ինչպես պրոդուկտի մշակման ընթացքում, այնպես էլ այսօր՝ նրա ակտիվ առաջմղման շրջանում»,- պատմում է Իվան Տելեգինը:Նրա խոսքով՝ ծառայությունը նորություն էր շուկայում, եւ հաշվի էր առնվում այն ռիսկը, որը կապված էր պրոդուկտը բնակչությանը հասցնելու դժվարության հետ (որ պրոդուկտը դժվար կլինի հասցնել բնակչությանը): Միաժամանակ, պոտենցիալ հաճախորդների շրջանում հուսալիության եւ ապահովության օբյեկտիվ միջավայր ձեւավորելու անհրաժեշտություն էր առաջանում: «Մեր լուծումների ամբողջ գաղափարն այն էր, որ գովազդային արշավի ուղերձը պետք է փոխանցի մի մարդ, որն ամբողջովին տեղյակ է տվյալ պրոդուկտի եւ, ընդհանուր առմամբ, բանկի առավելություններից, այդ իսկ պատճառով կարող է վստահաբար առաջարկել դրանք հաճախորդին»: 03.05.2018 | 17:05 ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը վարկերի վերաֆինանսավորման նոր ծրագիր է ներկայացնում Ինչպես նշում է Իվան Տելեգինը, գովազդային արշավի պատրաստման եւ իրականացման բուն գործընթացը բավական հետաքրքիր է անցել. «Ամբողջ թիմը լիովին ներգրավված էր ստեղծագործական գործընթացում, չէր կորցնում լավատեսությունն ու ոգեւորությունն անգամ եղանակային անակնկալների ժամանակ»:«Նկարահանման վայր էր ընտրվել Հայաստանի մարգարիտը՝ երկրի խորհրդանիշներից մեկը հանդիսացող Սեւանա լիճը: Ի սկզբանե նշանակված նկարահանման օրը հետաձգվեց եղանակային վատ պայմանների պատճառով, իսկ մի քանի օր անց՝ երկրորդ փորձի ժամանակ, ձյուն տեղաց՝ ստիպելով բոլորիս միասին թռչկոտել եւ տաքանալ: Բարեբախտաբար, արեւային եղանակը երկար չսպասեցրեց եւ ուղեկցեց մեզ նկարահանման ամբողջ ընթացքում»: Լուսանկարը՝ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ Սկզբնական սցենարով նախատեսվում էր, որ գովազդի տեքստային մասն Իվան Տելեգինը պետք է հայերեն արտասաներ, եւ դրանով պայմանավորված՝ փորձեր էին ընթանում (տե՛ս հոլովակը - խմբ.): Սակայն, ինչպես խոստովանում է մեր զրուցակիցը, հետագայում իրենք հասկացել են, որ տեքստի զուտ ֆոնետիկ փոխանցումը կարող է ազդել հաճախորդներին ուղղված ուղերձի անկեղծության վրա: Այնուամենայնիվ, գովազդային հոլովակի հայերեն տարբերակը շուտով եւս կգործարկվի, սակայն այն կկրկնօրինակի թարգմանիչը:«Կարծում եմ՝ մեր այս աշխատանքը հաջողել է, նախ եւ առաջ, մեր թիմի եւ նկարահանող խմբի համախմբված աշխատանքի շնորհիվ: Տեսահոլովակի թողարկումից հետո ինձ նույնիսկ սկսեցին ճանաչել փողոցում, ինչը, անշուշտ, շատ հաճելի է մի մարդու համար, որն ընդամենը երկու տարի է ապրում եւ աշխատում Երեւանում: Սակայն կարող եմ վստահաբար ասել, որ «աստղային հիվանդությունը» ինձ չի դիպչել (ծիծաղում է - խմբ.)»,- կիսվում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի ղեկավարը:Իսկ գովազդային արշավի արձագանքի վերաբերյալ Իվան Տելեգինը նշում է, որ հոլովակի թողարկման առաջին իսկ օրվանից հաճախորդներից ստացել են բազմաթիվ արձագանքներ, որոնցից ամենանշանակալին է՝ «Մենք հավատացինք»: Tweet Դիտում՝ 32699

Банк ВТБ (Армения) недавно запустил рекламную кампанию, лицом которой выступает Генеральный директор-Председатель Директората Банка ВТБ (Армения) Иван Телегин. Banks.am попросил руководителя банка поделиться, как зародилась эта идея, как реализовывалась, как он чувствует себя в «новой роли» и на какую отдачу рассчитывает от рекламной кампании, которая задействована как на телевидении, так и в интернете.«История моего участия в рекламной кампании зародилась спонтанно и, в конечном итоге, была связана с содержанием самого продукта, в разработке которого я принимал непосредственное участие. Безусловно, изначально в рабочем порядке обсуждались многие кандидатуры, но в итоге пришли к выводу, что поскольку рекламируемый продукт рефинансирования беспрецедентен как по специфике, так и по условиям, очень важно донести до клиентов эмоциональный подтекст. Признаюсь, эти эмоции поддерживали меня как в процессе разработки продукта, так и сегодня - в период его активного продвижения»,- рассказывает Иван Телегин. По его словам, продукт был новым на рынке, и учитывался риск, что его трудно будет донести до населения, одновременно, существовала необходимость создания объективной атмосферы доверия и надежности среди потенциальных клиентов. «Вся идея нашего решения заключалась в том, что мессидж рекламной кампании должен был сообщить человек, который полностью знает преимущества данного продукта и банка в целом, а поэтому может уверенно предложить их клиенту». 03.05.2018 | 17:05 Банк ВТБ (Армения) представляет новую программу рефинансирования кредитов Как отмечает Иван Телегин, сам процесс подготовки и реализации рекламной кампании был довольно интересным, «вся команда была полностью погружена в творческий процесс и не теряла оптимизма и воодушевления даже в период погодных сюрпризов».«Местом для съемок была выбрана жемчужина Армении - высокогорное озеро Севан, являющееся одним из символов страны. Изначально запланированный день съемок был сорван из-за непогоды, а спустя несколько дней в ходе второй попытки пошел снег, который заставил всю нашу команду дружно подпрыгивать, чтобы согреться. К счастью, солнечная погода не заставила себя долго ждать и сопровождала нас в течение всего процесса съемок». Фото: Глава Банка ВТБ (Армения) По первоначальному сценарию планировалось, что текстовую часть рекламы Иван Телегин должен будет озвучить на армянском языке, в связи с чем репетировался текст (смотри видеоролик - ред.). Однако, как признается наш собеседник, «в дальнейшем мы поняли, что лишь фонетическая передача текста могла бы сказаться на искренности обращения к клиентам». Тем не менее, армянская версия рекламного ролика в скором времени также будет запущена, но озвучивать ее будет переводчик.«Думаю, мы справились с работой и, в первую очередь, благодаря сплоченной работе нашей команды и съемочной группы. После запуска видеоролика меня даже начали узнавать на улице, что, безусловно, очень приятно человеку, который живет и работает в Ереване около двух лет. Однако, с уверенностью могу сказать, что «звездная болезнь» меня не задела (смеется - ред.)»,- делится глава Банка ВТБ (Армения).А про отдачу от рекламной кампании Иван Телегин отмечает, что «с первого же дня вещания ролика мы получаем многочисленные фидбеки клиентов и самый значимый из них - «мы поверили». Tweet Просмотры 32751