CONTACT-ը չի՞ ցանկանում դադարեցնել «կոնտակտը» Հայաստանի հետ
Երեկ տեղեկացրել էինք, որ CONTACT համակարգը եւ QIWI վճարային ծառայությունը երկարժութային փոխանցումներ են գործարկել դեպի ԱՊՀ երկրներ:
Հաղորդագրության մեջ նշվում էր, որ ծառայությունը հասանելի է Ռուսաստանի տարածքում QIWI-ի ավելի քան 100 հազ. տերմինալներով: Դրանց միջոցով կարելի է փոխանցումներ կատարել դեպի Հայաստան, Աբխազիա,  Ադրբեջան, Բելառուս, Վրաստան, Ղազախստան, Ղրղզստան, Տաջիկստան եւ Ուկրաինա: Նշվում էր նաեւ, որ դրամական միջոցները կարելի է ստանալ երկրի տարածքում CONTACT համակարգի ցանկացած կետում:
Հաշվի առնելով, որ 2012 թվականի դեկտեմբերին ՀՀ Կենտրոնական Բանկը արգելեց  «Կոնտակտ» համակարգի աշխատանքը Հայաստանում, Banks.am-ը դիմեց ՀՀ Կենտրոնական Բանկ՝ պարզաբանելու Հայաստանի ուղղությամբ գործարք իրականացնելու CONTACT-ի իրավասությունը:  Նշենք նաեւ, որ CONTACT-ը «պրոտեկցիոնիզմ»  էր անվանել ՀՀ ԿԲ-ի որոշումը:
ՀՀ Կենտրոնական Բանկի հասարակայնության հետ կապերի ծառայությունից Banks.am-ին հայտնեցին, որ «Կենտրոնական բանկի 21.12.2012 թ-ի թիվ  365 Ա որոշմամբ անվավեր է Ճանաչվել «Contact» վճարահաշվարկային համակարգի անդամակցության թույլտվությունը: Տվյալ համակարգը ՀՀ-ում սպասարկման կետեր չունի: Վերոնշյալ հայտարարության կապակցությամբ նշենք, որ խնդիրը գտնվում է ՀՀ ԿԲ ուշադրության ներքո»:

CONTACT не желает прекращать контакты с Арменией?
Вчера мы сообщили, что система CONTACT и платежный сервис QIWI запустили бивалютные переводы в страны СНГ.
В сообщении отмечалось, что сервис доступен в более 100 тыс. QIWI терминалах на территории России. С его помощью отправить денежные средства можно в Абхазию, Азербайджан, Армению, Беларусь, Грузию, Казахстан, Кыргызстан, Таджикистан и Украину. Также отмечалось, что денежные средства можно получить в любом пункте системы CONTACT на территории страны, указанной при оформлении.
Учитывая, что в декабре 2012 года Центральный банк Армении запретил деятельность системы CONTACT в Армении, Banks.am обратился в ЦБ Армении с просьбой  разъяснить правомочность CONTACT по части реализации операций в направлении Армении. Отметим также, что CONTACT называл решение Цб Армении “протекционизмом”.
В службе по связям с общественностью ЦБ Армении Banks.am сообщили, что «согласно решению 365 А Центрального Банка Армении от 21.12.2012 год разрешение платежно-расчетной системы «Contact» было признано утратившим силу. В Армении у данной системы нет пунктов обслуживания. В связи с вышеприведенным сообщением отметим, что вопрос находится в центре внимания ЦБ Армении».