ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհուրդը կառավարություն ուղարկեց “Բանկային գաղտնիքի մասին” օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու նախագիծը
18.07.2006 | 16:55 Գլխավոր էջ / Նորություններ / Նորություններ /
Երեւան, 18 հուլիսի, /ՄԵԴԻԱՄԱՔՍ/ . ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհուրդը իր հուլիսի 18-ի նիստում, որը վարում էր բանկի նախագահ Տիգրան Սարգսյանը, հավանության տվեց “Բանկային գաղտնիքի մասին” ՀՀ օրենքում փոփոխություններ և լրացումներ կատարելու և “Բանկերի և բանկային գործունեության մասին” ՀՀ օրենքում փոփոխություն և լրացում կատարելու նախագծերին, որոնք սահմանված կարգով ուղարկվեցին կառավարություն:
ՀՀ Կենտրոնական բանկի խորհուրդը հաստատեց “Ապահովագրական պայմանագրերով ստանձնած ապահովագրական ռիսկերի փոխանցման կարգը”, ՀՀ ԿԲ խորհրդի աշխատանքի կանոնակարգը (նոր խմբագրությամբ) և 2006-2007 թվականների հուշադրամների թողարկման ծրագրով նախատեսված Մարշալ Բաբաջանյանին, Հակոբ Գյուրջյանին և Ժան Գառզուին նվիրված հուշադրամների ուրվագծերը:
ԿԲ խորհուրդը նաեւ փոփոխություններ և լրացումներ կատարեց “Արժեթղթերի շուկայի կարգավորման կանոնագրքում”:

Совет ЦБ отправил в правительство законопроект о внесении изменений и дополнений в закон «О банковской тайне»
18.07.2006 | 16:55 Главная страница / Новости / Новости /
Ереван, 18 июля. /Медиамакс/. На состоявшемся сегодня заседании Совета Центрального банка /ЦБ/ Армении, которое вел председатель ЦБ Тигран Саркисян, были одобрены законопроекты о внесении изменений и дополнений в законы «О банковской тайне» и «О банках и банковской деятельности». Законопроекты в установленном порядке были направлены в правительство Армении.
Как сообщили сегодня Медиамакс в пресс-службе ЦБ, Совет Центрального банка утвердил также «Порядок передачи страховых рисков, установленных страховыми договорами» и новую редакцию устава работы Совета ЦБ.