ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը միացել է Sigue Money Transfer համակարգին
Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հաճախորդները կարող են առանց հաշիվ բացելու ուղարկել եւ ստանալ դրամական փոխանցումներ նոր Sigue Money Transfer դրամական փոխանցումների համակարգի միջոցով՝ ԱՄՆ դոլարով ու եվրոյով աշխարհի 145 երկրներում:
Sigue Money Transfer դրամական փոխանցումների համակարգը հնարավորություն է տալիս ֆիզիկական անձանց բանկի 67 մասնաճյուղերի միջոցով ստանալ եւ կատարել դրամական փոխանցումներ աշխարհի ցանկացած կետ ցածր սակագներով` սկսած 3 ԱՄՆ դոլարից/եվրոյից:
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում գործում են նաեւ դրամական փոխանցումների այլ համակարգեր` Unistream, RIA Money Transfer, MoneyGram, Anelik, InterExpress, IntelExpress, Bystraya Pochta, Anelik, Avers.
Ժամանակի խնայողության նպատակով բանկի հաճախորդները կարող են օգտվել VTB Transfer ծառայությունից առանց բանկ այցելելու: Դրա համար անհրաժեշտ է ակտիվացնել VTB Transfer ծառայությունը ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բոլոր քարտերի համար կամ ձեռք բերել հատուկ VTB Transfer քարտ, զանգահարել 87-87 հեռախոսահամարով, նշել փոխանցման կոդը: Դրանից հետո գումարը կմուտքագրվի քարտին իրական ժամանակի ռեժիմում:
«Մեր բանկի հաճախորդները ակտիվորեն օգտվում են դրամական փոխանցումների համակարգերից, եւ մենք ձգտում ենք տրամադրել նրանց այս ծառայության առավել լայն ընտրանի: Հենց այդ պատճառով ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը ներկայացնում է իր հաճախորդներին դրամական փոխանցումների շուկայում նոր եւ վստահելի գործընկերոջ, որի անվիճելի առավելություններից է կանխիկ գումարի փոխանցման եւ ստացման կետերի լայն ցանցը»,- նշել է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»  ՓԲԸ Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը :

Банк ВТБ (Армения) подключился к системе SigueMoneyTransfer
Отныне клиенты Банка ВТБ (Армения) могут получать и отправлять денежные переводы без открытия счета по новой системе SigueMoneyTransfer из/в 145стран мира в долларах США и евро.
Система SigueMoneyTransfer позволит физическим лицам отправлять и получать денежные переводы в 67 филиалах банка в любую точку мира по тарифам, начиная с 3 долларов США/евро.
В Банке ВТБ (Армения) действуют также системы денежных переводов Юнистрим, Быстрая Почта, Интерэкспресс, Анелик, РИА Мани Трансфер, Маниграм, Аверс, Интел Экспресс.
В целях экономии времени клиенты для получения денежного перевода, не посещая банк, могут воспользоваться услугой VTB Transfer. Для этого необходимо активизировать услугу VTB Transfer на всех типах карт Банка ВТБ (Армения) либо приобрести специальную карту VTB Transfer, позвонить по номеру 87-87, сообщить код перевода. После этого сумма будет перечислена на карту получателя в режиме реального времени.
«Клиенты нашего банка активно пользуются системами денежных переводов, и мы стремимся предоставить им наиболее широкий выбор этой услуги. Именно поэтому Банк ВТБ (Армения) представляет своим клиентам нового надежного и технологичного партнера на рынке денежных переводов, среди бесспорных преимуществ которого – широкая сеть пунктов отправки и выдачи наличных средств», - отметил Генеральный директор-председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.