ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն արժանացել է «Բորսայի լավագույն անդամ արտարժույթի շուկայում» կոչմանը
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ֆոնդային բորսայի կողմից  արժանացել է «Բորսայի լավագույն անդամ արտարժույթի շուկայում» կոչմանը:
հունվարի 17-ին ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիան ամփոփել է 2013թ. արդյունքները եւ հայտարարել «Բորսայի լավագույն անդամ 2013» մրցանակաբաշխության հաղթողներին:
«Բորսայի լավագույն անդամ 2013» մրցանակաբաշխությունն անցկացվում էր 5 անվանակարգերում.
- Բորսայի լավագույն անդամ կորպորատիվ արժեթղթերի շուկայում,
- Բորսայի լավագույն անդամ պետական պարտատոմսերի շուկայում,
- Բորսայի լավագույն անդամ վարկային ռեսուրսների շուկայում,
- Բորսայի լավագույն անդամ արտարժույթի շուկայում,
- Բորսայի լավագույն անդամ, որի շրջանակներում հաշվի է առնվում Բորսայի անդամների գործունեությունը բոլոր հարթակներում եւ ներդրումը բորսայական առեւտրի զարգացման նախաձեռնություններում:
2010 թ-ին «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն նույնպես հաղթող է ճանաչվել այս անվանակարգում, իսկ այս տարի որպես թեկնածու ներկայացված էր նաեւ «Բորսայի լավագույն անդամ վարկային ռեսուրսների շուկայում» անվանակարգում եւ «2013թ. Բորսայի լավագույն անդամ» անվանակարգում:
«Մեզ համար հաճելի է, որ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկը շարունակում է մնալ «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ֆոնդային բորսայի ակտիվ խաղացողներից եւ արժանացել է արտարժույթի շուկայում բորսայի լավագույն անդամ կոչմանը: Մենք մտադիր ենք հետագայում եւս կատարելագործել մեր կողմից տրամադրվող ֆինանսական ծառայությունների որակը եւ հասնել ֆոնդային բորսայում ավելի մեծ ակտիվության»,- նշել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յուրի Գուսեւը:

Банк ВТБ (Армения) признан победителем в номинации «Лучший участник валютного рынка»
Банк ВТБ (Армения) признан Фондовой биржей «NASDAQ OMX Armenia» победителем в номинации «Лучший участник валютного рынка» 2013 года.
Подведение итогов 2013 года NASDAQ OMX Armenia провела 17 января, объявив имена победителей конкурса «Лучший участник биржи 2013».
Премия «Лучший участник биржи 2013» вручалась в пяти номинациях:
- Лучший участник рынка корпоративных ценных бумаг,
- Лучший участник рынка государственных облигаций,
- Лучший участник кредитных ресурсов,
- Лучший участник валютного рынка,
- Лучший участник фондового рынка.
В каждой из номинаций были представлены по три кандидата, из которых победителем был признан один участник.
В 2010 году Банк ВТБ (Армения) также был признан лучшим в номинации «Лучший участник валютного рынка», а в этом году был номинирован сразу в двух категориях – «Лучший участник рынка государственных ценных бумаг» и «Лучший участник фондового рынка».
«Нам особенно приятно, что Банк ВТБ (Армения) остается одним из активных игроков на фондовой бирже «NASDAQ OMX Armenia», тем самым получив звание лучшего участника на валютном рынке. Мы намерены и в дальнейшем совершенствовать качество предоставляемых нами финансовых услуг и добиться еще большей активности на фондовом рынке», - отметил Генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ (Армения)» Юрий Гусев.