«Կրպակ»-ի հիմնադիրներից մեկը «Սթար»-ի նախկին տնօրեն Վահան Քերոբյանն է
Մեդիամաքս-ը շարունակում է «հետաքննել» «Սթար» առեւտրային ցանցի նախկին մասնաճյուղերում բացված «Կրպակ» խանութների ցանցի պատկանելիության թեման:
ՀՀ կառավարության Էլեկտրոնային ռեգիստրի տեղեկատվության համաձայն, «Կրպակ» ՍՊԸ-ն հինգ հիմնադիր ունի. Վահան Քերոբյան, Արշակ Քոսյան, Սուրեն Մադոյան, Ռուստամ Ալավերդյան, Արման Սահակյան:
Վահան Քերոբյանը «Սթար» առեւտրային ցանցի գործադիր տնօրենն էր 2004-2012 թթ. եւ պաշտոնից հեռացել էր 2012թ. օգոստոսին:
Վերջին տարիներին նա զարգացնում է Menu.am նախագիծը, որի մասին պատմել էր 2013թ. մայիսին Banks.am-ին տված հարցազրույցում:

Одним из основателей сети «Крпак» является бывший директор «Стар» Ваан Керобян
Медиамакс продолжает «исследовать» тему принадлежности сети магазинов «Крпак», открытых на территории бывшей торговой сети «Стар».
Согласно информации электронного регистра правительства Армении, у ООО «Крпак» 5 учредителей - Ваан Керобян, Аршак Косоян, Сурен Мадоян, Рустам Алавердян, Арман Саакян.
Ваан Керобян был исполнительным директором торговой сети «Стар» в 2004-2012 гг. и покинул свой пост в августе 2012г.
В последние годы он развивает проект Menu.am, о котором рассказывал в интервью Banks.am в мае 2013 года.