Հայաստանը $72 մլն կստանա միջազգային ինստիտուտներից
Միջազգային զարգացման ընկերակցությունն ու Վերակառուցման եւ Զարգացման միջազգային բանկը (ՎԶՄԲ) $72 մլն ընդհանուր գումարի երկու վարկ կտրամադրեն Հայաստանին:
ՀՀ կառավարությունն այսօր հավանություն է տվել համապատասխան վարկային համաձայնագրերի նախագծերին:
Ըստ փաստաթղթերի, Միջազգային զարգացման ընկերակցությունը Հայաստանին կտրամադրի $41 մլն-ի վարկ, իսկ ՎԶՄԲ-ը՝ $31 մլն-ի վարկ:
Ներկայացնելով նախագծերը, ՀՀ ֆինանսների նախարար Դավիթ Սարգսյանն ասել է, որ ստացված գումարները կուղղվեն մի շարք ոլորտներում կառուցվածքային բարեփոխումների իրականացմանը: Մասնավորապես, աշխատանքներ կտարվեն ավիացիայի ոլորտի եւ կառավարման մարմինների արդյունավետության եւ թափանցիկության բարձրացման ուղղությամբ:

Армения получит $72 млн от международных институтов
Международная ассоциация развития и Международный банк реконструкции и развития (МБРР) предоставят Армении два кредита на общую сумму в $72 млн.
Правительство Армении утвердило сегодня проекты соответствующих кредитных соглашений.
Согласно документам, Международная ассоциация развития предоставит Армении кредит в размере $41 млн., а МБРР - $ 31 млн.
Представляя проекты, министр финансов Армении Давид Саргсян сказал, что полученные деньги будут направлены на реализацию структурных реформ в ряде сфер. В частности, будут выполнены работы по повышению эффективности и прозрачности авиационной сферы и органов управления.