Ուսանողները կմրցեն Ռուբեն Վարդանյանի հետ ընթրելու հնարավորության համար
Մոսկվայի պետական համալսարանի Մաթեմատիկական ֆինանսների կենտրոնը Stock-Talk.ru կայքի հետ համատեղ անցկացնում է «Ռուսաստանյան Բաֆեթ» առաջին միջազգային ուսանողական օլիմպիադան՝ նվիրված ներդրումային վերլուծությանը:
Ինչպես հաղորդում է Metronews.ru-ն, օլիմպիադայի հիմնական նպատակն է ուսանողների շրջանում գտնել նոր, տաղանդավոր եւ հեռանկարային ներդրումային վերլուծաբանների: Ըստ կանոնների, յուրաքանչյուր մասնակից պետք է ընտրի 5 ռուսաստանյան բաժնետոմս, կազմի վերլուծական նյութ ընկերության համար, նշի զարգացման գործոններն ու ռիսկերը, ինչպես  նաեւ հիմնավորի ներդրումային թեզը: Այդ ամենն անհրաժեշտ է անել այնպես, որպեսզի պոտենցիալ ներդրողն օգտակար գնահատի տեղեկատվությունը:
Stock-Talk.ru կայքի հիմնադիր Յարոսլավ Նիկիտինը հայտնել է, որ օլիմպիադայի հաղթողը հնարավորություն կստանա ընթրել «Տրոյկա Դիալոգ» ռուսաստանյան առաջին ներդրումային ընկերության հիմնադիր Ռուբեն Վարդանյանի հետ:
Օլիմպիադան անցկացվում է ռուսերեն լեզվով, դրան կարող են մասնակցել ուսանողներ բոլոր երկրներից:
Մրցաշարի գաղափարը գալիս է ԱՄՆ-ից, ինչով էլ պայմանավորված է անվանումը՝ «Ռուսաստանյան Բաֆեթ»: Հայտնի  ներդրող Ուորեն Բաֆեթը հաճախակի է  անցկացնում «վճարովի» հանդիպումներ նրանց հետ, ովքեր առանձնազրույց ունենալու ցանկություն են հայտնում: Այդ հանդիպումներից գոյացած գումարները նա ուղղում է բարեգործությանը:

Студенты поборются за возможность поужинать с Рубеном Варданяном
Центр Математических финансов МГУ совместно с сайтом Stock-Talk.ru проводит первую международную студенческую олимпиаду по инвестиционной аналитике «Российский Баффет».
Kaк сообщает  Metronews.ru, основная идея - найти среди студентов новых, талантливых и перспективных инвестиционных аналитиков. По правилам игры, каждому участнику нужно выбрать 5 российских акций, составить аналитический материал по компании, расписать факторы развития и риски, обосновать инвестиционный тезис. Все это необходимо сделать так, чтобы потенциальный инвестор признал информацию полезной.
По словам основателя Stock-Talk.ru Ярослава Никитина, главным призом олимпиады станет ужин с Рубеном Варданяном - создателем первого отечественного инвестбанка «Тройка Диалог».
Олимпиада проводится на русском языке. К участию в олимпиаде приглашаются студенты любых курсов и направлений из всех стран мира.
Идея соревнования позаимствована из-за океана, чем и обусловлено название - «Российский Баффет». Ведущий инвестор Уоррен Баффет регулярно проводит «платные» встречи с желающими побеседовать «один на один», все деньги от которых идут на благотворительность.