Ս.Սարկիսով. «Կցանկանայինք ոչ միայն զարգանալ, այլեւ գումար վաստակել»
ՌԵՍՈ Ապահովագրական ՓԲԸ Խորհրդի անդամ եւ «ՌԵՍՈ-Գարանտիա»-ի նախագահ Սերգեյ Սարկիսովն ասել է, որ Հայաստանում «մենք կցանկանայինք ոչ միայն զարգանալ, այլեւ գումար վաստակել»:
Այդ մասին նա ասել է Երեւանում ՌԵՍՈ ապահովագրական ընկերություն նոր գլխամասային գրասենյակի բացման արարողության ժամանակ:
«ՌԵՍՈ-ն դեռ գումար չի վաստակում, այլ միայն զարգանում է, սակայն մենք հուսով ենք, որ շուտով քանակը կվերածվի որակի»,- նշել է նա:
Սերգեյ Սարկիսովի խոսքով, բոլոր շուկաներում առաջին հերթին զարգանում են պարտադիր ապահովագրության տեսակները, որոնք կամավոր ապահովագրության լոկոմոտիվն են: Նա վստահություն է հայտնել, որ այդպիսի իրավիճակ կստեղծվի նաեւ ՌԵՍՈ-ում:
Մեկնաբանելով Հայաստանի ապահովագրական շուկայի ներկայիս վիճակը, Սերգեյ Սարկիսովը նշել է, որ Հայաստանը «փոքր երկիր է, հետեւաբար՝ շուկան նույնպես փոքր է, այնպես որ չպետք է լինեն մեծ ակնկալիքներ եւ պատրանքներ»:
«Մենք հուսով ենք, որ պետությունն ավելի մեծ ուշադրություն կհատկացնի ապահովագրությանը, մարդիկ կսկսեն հասկանալ դրա օգուտը: Անհրաժեշտ է այնպիսի պրոդուկտների զարգացում, ինչպիսիք են մասնագիտական պատասխանատվության ապահովագրությունը, արտադրողների ապահովագրությունը եւ այլն»,- ասել է Սերգեյ Սարկիսովը:

Сергей Саркисов: Хотелось бы не только развиваться, но и зарабатывать деньги
Президент страховой группы «РЕСО-Гарантия» Сергей Саркисов в ходе состоявшейся накануне презентации нового головного офиса страховой компании «РЕСО» в Ереване сказал, что «здесь нам хотелось бы не только развиваться, но и зарабатывать деньги».
«Пока РЕСО не зарабатывает деньги, а лишь развивается, но мы надеемся, что скоро количество перейдет в качество», - отметил Сергей Саркисов, добавив, что «мы довольны темпами и качеством развития РЕСО и будем работать над основными показателями  эффективности».
По его словам, на всех рынках, в первую очередь, развиваются обязательные виды страхования, которые является локомотивами добровольных видов, и выразил уверенность, что такая ситуация сложится и в РЕСО.
Комментируя состояние страхового рынка Армении, Сергей Саркисов отметил, что «страна маленькая и, соответственно, рынок также маленький, поэтому не должно быть никаких завышенных ожиданий и иллюзий».
«Мы надеемся, что государство будет оказывать больше внимания страхованию, люди начнут понимать его пользу. Необходимо развитие таких продуктов, как обязательное страхование профессиональной ответственности, ответственности производителей продукции и т.д.», - подчеркнул Сергей Саркисов.