Առէկսիմբանկն առաջարկում է անհատական պահատեղեր
Արժեքավոր ապրանքների ու փաստաթղթերի ապահով պահպանման նպատակով ամառային արձակուրդների ընթացքում` մինչեւ օգոստոսի 30-ը Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբը հաճախորդներին առաջարկում է օգտվել անհատական պահատեղերի ծառայությունից:
Մեկ տարի ժամկետով վարձակալության պայմանագիր կնքելու դեպքում հաճախորդը որպես նվեր բանկից կստանա VISA Classic կամ MasterCard Standard միջազգային պլաստիկ քարտ` առանց չնվազող մնացորդի եւ տարեկան սպասարկման վճարի` հաճախորդի կողմից նշված արտարժույթով (USD, EURО, RUR, AMD), հայտնել են բանկում:
Բանկի պլաստիկ քարտերի միջոցով քարտապաններին հնարավորություն է տրվում ստանալ զեղչեր ավելի քան 200 սպասարկման կետերում (առեւտրի կենտրոններ, հյուրանոցներ, ապահովագրական ընկերություններ, բժշկական կենտրոններ, ինչպես նաեւ հանգստի եւ զվարճանքների կենտրոններ)` ողջ Հայաստանի տարածքով:
Պահատեղերը կարելի է վարձակալել Բանկի գլխամասային գրասենյակում (Հյուսիսային պողոտա, թիվ 6-10) կամ «Նալբանդյան» մասնաճյուղում (Նալբանդյան փ. 116, 51-41): Վարձակալության պայմանագիր կնքելու համար անհրաժեշտ է ներկայացնել անձնագիր եւ սոցքարտ:

Арэксимбанк предлагает воспользоваться индивидуальными сейфовыми ячейками
Для надежного хранения ценностей и документов в период летних отпусков и до 30 августа Арэксимбанк-группа Газпромбанка предлагает клиентам воспользоваться индивидуальными сейфовыми ячееками.
В случае заключения договора аренды сроком на 1 год, клиент получит в подарок от банка международную пластиковую карту VISA Classic или MasterCard Standard без неснижаемого остатка и взимания платы за годовое обслуживание в выбранной клиентом валюте (USD, EURО, RUR, AMD), сообщили в банке.
По картам банка можно также получить скидки в 200 пунктах обслуживания (торговые центры, гостиницы, страховые компании, медицинские центры, а также различне объекты отдыха и развлечений) по всей Армении.
Арендовать сейфовые ячейки  можно в Головном офисе банка (Северный проспект, дом 6-10) или в филиале «Налбандян» ( ул. Налбандян 116, пом. 51-41).  Для заключения договора аренды необходимы паспорт  и соцкарта.