Առէկսիմբանկը առաջարկում է «Էսքրոու» հաշվով գործառնություններ
Ինչպես հայտնել են բանկում, «Էսքրոու» հաշիվը հանդիսանում է յուրահատուկ գործիք հաճախորդների առեւտրային գործարքների իրականացման ռիսկերը նվազագույնի հասցնելու համար:
Այն դեպքում, եթե հաճախորդը գնում/վաճառում է անշարժ/շարժական գույք կամ ներկայացնում է  որեւէ ծառայություն, սակայն վստահություն չունի իր  գործընկերոջ նկատմամբ (այսինքն բացակայում է վաճառող-գնորդ վստահությունը), ապա բանկի եւ գործարքի կողմերի միջեւ կնքվում է եռակողմ պայմանագիր, որտեղ բանկը հանդես է  գալիս տվյալ գործարքի պայմանների կատարման լիարժեք երաշխավոր:
«Էսքրոու» հաշիվը հանդիսանում է միջոց կողմերի վստահության հաստատման համար, քանի որ վճարումը կիրականացվի միայն պայմանագրային պարտավորությունների կատարման դեպքում:

Арэксимбанк предлагает операции по счетам ЭСКРО
Как сообщили в банке, счет  ЭСКРО является уникальным инструментом для минимизации рисков торговых операций клиентов.
В случае, если клиент продает/покупает движимое/недвижимое имущество или предлагает какую-либо услугу, но не уверен в своем партнере по сделке (то есть отсутствует доверие продавец/покупатель), то между банком и сторонами сделки заключается трехсторонний договор, по которому Банк выступает полным гарантом по выполнению условий данной сделки.
Счет  ЭСКРО является средством установления доверия между бизнес-партнерами, поскольку платеж может быть осуществлен только после надлежащего выполнения договорных  обязательств.